jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۴۷۳۳۹   ۲۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۳

"بیا و برای ما بازی کن"

فشار سیاسی بر روی یک بازیکن!

در تاریخ فوتبال دنیا خیلی کم اتفاق افتاده که به جای مربی، مقامات سیاسی از یک بازیکن برای بازی در تیم ملی آن کشور دعوت به عمل بیاورند!

فشار سیاسی بر روی یک بازیکن!

سایت جام جم ورزشی - مقامات سیاسی کشور کوزوو به روی پدیده 18 ساله منچستریونایتد فشار زیادی می آورند تا برای تیم ملی این کشور بازی کند.

Country call: Kosovo have invited Manchester United's Adnan Januzaj (right) to play for the national team

عدنان یانوزای بازیکن 18 ساله منچستر اصالتی کوزوویی دارد اما در بروکسل بلژیک متولد شده است و اکنون نیز بازیکن منچستریونایتد انگلیس است. با توجه به سن و سال این بازیکن و اینکه هنوز برای تیم ملی کشوری به میدان نرفته می تواند یکی از سه کشور بلژیک ، انگلیس و کوزوو را برای بازی کردن انتخاب کند. البته فعلا قوانین فوتبال انگلیس چنین اجازه ای را به او نمی دهد که در جام جهانی برای این کشور بازی کند اما بلژیک بهترین انتخاب می تواند برای او باشد. با این حال مقامات سیاسی کوزوو از او درخواست کرده اند برای تیم ملی این کشور بازی کند این در حالی است که کوزوو عضو رسمی فیفا نیست و برای نخستین بار ماه آینده نخستین بازی ملی خود را مقابل هاییتی برگزار می کند. به نظر نمی آید یانوزای با آینده درخشانی که در پیش روی دارد بخواهد برای کوزوو بازی کند اما با این حال فشار مقام های سیاسی این کشور بر روی این بازیکن ادامه دارد.

Breakthrough: Januzaj burst on to the Premier League stage with both goals in a 2-1 win at Sunderland earlier in the season

Pressure: Januzaj has received a personal plea from Kosovo's deputy prime minister

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر