jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۴۶۵۲۴ ۲۷ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۱:۲۷

به گفته محققان روان‌شناسی دانشگاه فلوریدا آتلانتیک در آمریکا، مسئله اصلی برای باهوش شدن کودکان، فقط این نیست که فرزندتان حجم زیادی از لغات و عبارات را در مغز خود انبار کند بلکه جملات و عبارات باید غنی و پیچیده باشند.

جام جم سرا: اگرچه زمانی که والدین با صدایی بلند‌تر از حد معمول با نوزاد خود صحبت می‌کنند یا برایش آواز می‌خوانند، توجه نوزاد را جلب می‌کنند ولی برای آنکه توانایی بچه را در درک بهتر مفاهیم بالا‌تر ببرند، بهتر است با او همانند یک بزرگسال صحبت کنند.
بر اساس این تحقیق، پزشکان بر این باورند هر چه کودکان در محیطی فرهنگی‌تر بزرگ شوند، توانایی آن‌ها در برخورد با مشکلات اجتماعی، درک مفاهیم و تکلم بهتر، بیشتر خواهد شد.|قانون آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر