jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۶۳۷۱۴۸   ۳۰ دی ۱۳۹۲  |  ۱۱:۲۱

ستاره پینگ پنگ هم سرش بی کلاه مانده

2 پروتور تنها سهم نوشاد

عالمیان به پروتور مهم دبی راه پیدا نکرد. حضور ورزشکاران ایرانی در پروتورهای تبلیغاتی از دلایل شرکت نکردن آنها در مسابقه های بااهمیت است.

2 پروتور تنها سهم نوشاد
به گزارش جام جم ورزشی ، فدراسیون جهانی تنیس روی میز هر ساله با جمع بندی امتیاز پروتورها و جایگاه بازیکنان تنیس روی میز در سراسر دنیا ، اقدام به برگزاری مسابقاتی با نام گراند فاینال یا فینال پروتورها با حضور ورزشکاران پر امتیاز می کند. هفته گذشته گراند فاینال سال 2013 به میزبانی کشور امارات و در  دبی برگزار و 16 بازیکن پر امتیاز در پروتورهای مختلف موفق به حضور در این مسابقات شده و به همراه یک بازیکن میزبان رقابت های جالبی را  انجام دادند.
نکته مهم در این بین حضور سه بازیکن کانادایی ، برزیلی و فرانسوی در کشور امارات بوده که به ترتیب با رنکینگ های 65 ، 86 و 103 در مسابقات دبی حاضر بودند. در حالیکه نوشاد عالمیان ستاره و نفر اول تیم ملی کشورمان با دارا بودن رنکینگ 63 موفق به کسب امتیاز لازم در سال 2013 و حضور در رویداد مهمی همچون فینال پروتورها نشده است. با نگاهی به اسامی شرکت کنندگان و جایگاه رنکینگی آن ها ، حضور سه بازیکن ژاپنی با رنکینگ های حوالی 40 و 50 هم در این مسابقات دیده می شود ، یعنی جایگاه های رنکینگی که ستاره تنیس روی میز کشورمان نوشاد عالمیان به هنگام حضور در المپیک2012 لندن در آن حضور داشته و این روزها با تنزل رنکینگ در رتبه 63 قرار گرفته است.
قوانین و مقرراتی که که باعث دعوت و حضور بازیکنان در فینال پروتورها یا همان گراند فاینال می شود، نه رنکینگ بلکه فعالیت و امتیازگیری ورزشکاران از ابتدای هر سال میلادی تا ماه پایانی آن سال است ، اما مطمئناً فعالیت ها و حضور در میادین بین المللی و قرار گرفتن در چالش رقابتی با دیگر بازیکنان حاضر در فهرست جهانی رنکینگ ، باعث ارتقای ورزشکاران می شود .
موضوع مهمی که می توان در رابطه با نوشاد عالمیان و دیگر بازیکنان ایرانی به صراحت اعلام داشت ، حضور غیر استاندارد و غیر حرفه ای این بازیکنان در پروتورهای مختلف بوده که حتی بعضا دیدگاه های تبلیغاتی و شاید گردشگری ، چربش خاص خود را بر موارد فنی و امتیازگیری بر جای گذاشته است .
آمار ذیل به استناد سایت فدراسیون جهانی استخراج و مربوط به 16 ورزشکار دعوت شده به گراند فاینال دبی ، رنکینگ و تعدد حضورشان در پروتورهای سال 2013 است :
 
اسامی نفرات رنکینگ جهانی تعداد پروتورها
 
مالونگ / چین 1 (پنج پروتور)
شو شین / چین 2 (شش پروتور)
ژانگ ژیکه / چین 3 (شش پروتور)
وانگ هائو / چین 4 (شش پروتور)
فان زندونگ / چین 5 (پنج پروتور)
اووچاروف / آلمان 6 (پنج پروتور)
چان چون یوآن/تایپه 9 (هفت پروتور)
نیوا کوکی / ژاپن 18 (پنج پروتور)
گائو نینگ / سنگاپور 20 (هفت پروتور)
کیم میون سیوک / کره 29 (شش پروتور)
تاکو تاکاکیوا / ژاپن 36 (هشت پروتور)
چان کازاهیرو / ژاپن 42 (هشت پروتور)
ماساتو شیونو / ژاپن 47 (پنج پروتور)
وانگ / کانادا 65 (پنج پروتور)
ماتسوموتو/ برزیل 86 (هفت پروتور)
سالیفو / فرانسه 103 (هشت پروتور)
-----------------------------------------------------
نوشاد عالمیان/ ایران 63 (دو پروتور)
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر