jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۱۱۳۲   ۰۹ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۳

سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد: وضعیت سلامت مشمولان قبل از اعزام بررسی می‌شود و در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی باشند به کمیسیون پزشکی معرفی می‌شوند.

شرایط استفاده از معافیت سربازی

از جمله ظرایف لحاظ شده در قانون خدمت وظیفه عمومی، توجه به وضعیت سلامت جسمی و روحی افرادی است که باید بخدمت اعزام شوند که براین اساس وضعیت پزشکی تمامی مشمولان مورد رسیدگی قرار می‌گیرد تا چنانچه در وضعیت سلامتی کامل قرار نداشته باشند متناسب با بیماری، به خدمت گرفته شده یا از انجام خدمت دوره ضرورت معاف شوند.
این اطلاعیه در خصوص دسته بندی مشمولان از نظر سلامت می‌افزاید: برخی اشخاص دارای بیماری شدید یا نقص عضو هستند که در صورت اعزام به خدمت مشکلاتی برای آنان یا یگانهای خدمتی به وجود می‌آید بنابراین از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند. عده‌ای دیگر دارای بیماری هستند لذا بیماری آنان در حد معافیت دائم نبوده که به این اشخاص معافیت موقت برای ادامه درمان داده می‌شود.
همچنین دسته سوم مشمولانی هستند که دارای بیماری خفیف بوده و مانعی برای اعزام به خدمت ندارند. این افراد هنگام حضور در مراکز نظامی باید در امور غیر رزمی بکارگیری شوند که در نتیجه در شمول معافیت از خدمات رزمی قرار می‌گیرند و دسته آخر نیز مشمولانی هستند که دارای سلامت کامل جسمی و روحی می‌باشند که به خدمت اعزام می‌شوند.
مرجع انطباق بیماری مشمول با آئین نامه پزشکی و در‌‌نهایت قرار دادن وی در هر یک از گروههای مذکور، شورای پزشکی وظیفه عمومی است.
شایان ذکر است مشمولان با ارائه درخواست اعزام به خدمت و یا سایر معافیت‌ها، حتما وضعیت سلامت جسمی آنان بررسی می‌شود. ضمن اینکه دانش آموزان و دانشجویان تا زمانی که به تحصیل اشتغال دارند، نمی‌توانند برای معافیت پزشکی اقدام کنند|اعتدال|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر