jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۲۱۸۹۷   ۱۲ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۶

کار‌شناسان معتقدند که به کار بستن توصیه‌های ایمنی در مواقع استفاده از وسایل گرمایشی برای پیشگیری از حوادث خطرناکی چون آتش‌سوزی منازل یا خفگی با گاز منوکسید کربن، بخصوص در مواقع سرد سال ضروری است.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- «آلکس روزنائو»، از کار‌شناسان دانشکده پزشکان اورژانس آمریکا می‌گوید: هر سال تعداد زیادی از افراد دچار سوختگی، ‌برق‌گرفتگی و حتی مرگ ناشی از مسمومیت منوکسید کربن می‌شوند که دلیل آن عدم رعایت توصیه‌های ایمنی و بی‌توجهی به هشدار‌هاست. منوکسید کربن یکی از نگرانی‌های مهم در فصل پاییز و زمستان است. این گاز که بدون بو و بدون رنگ است می‌تواند به خفگی و مرگ ناگهانی منجر شود.
ایسنا به نقل از هلث‌دی‌نیوز نوشت: دانشکده پزشکان اورژانس آمریکا در همین رابطه رعایت نکات ایمنی زیر را به خانواده‌ها توصیه می‌کند:

- چک کردن تمامی حسگرهای تشخیص دود و نشت گاز منوکسید کربن
- کنترل سالانه بخاری‌ها
- نظافت سالانه شومینه و کنترل موارد ایمنی آن
- عدم استفاده از اجاق‌های گازی یا برقی به عنوان منبع گرمایشی ساختمان
- اطمینان از دور نگهداشتن وسایل گرمایشی از وسایل قابل اشتعال همچون پتو، مبلمان، کاغذ و پرده.

*نظرتان چیست؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید*
*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها