jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۲۱۸۹۷ ۱۲ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۶

کار‌شناسان معتقدند که به کار بستن توصیه‌های ایمنی در مواقع استفاده از وسایل گرمایشی برای پیشگیری از حوادث خطرناکی چون آتش‌سوزی منازل یا خفگی با گاز منوکسید کربن، بخصوص در مواقع سرد سال ضروری است.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- «آلکس روزنائو»، از کار‌شناسان دانشکده پزشکان اورژانس آمریکا می‌گوید: هر سال تعداد زیادی از افراد دچار سوختگی، ‌برق‌گرفتگی و حتی مرگ ناشی از مسمومیت منوکسید کربن می‌شوند که دلیل آن عدم رعایت توصیه‌های ایمنی و بی‌توجهی به هشدار‌هاست. منوکسید کربن یکی از نگرانی‌های مهم در فصل پاییز و زمستان است. این گاز که بدون بو و بدون رنگ است می‌تواند به خفگی و مرگ ناگهانی منجر شود.
ایسنا به نقل از هلث‌دی‌نیوز نوشت: دانشکده پزشکان اورژانس آمریکا در همین رابطه رعایت نکات ایمنی زیر را به خانواده‌ها توصیه می‌کند:

- چک کردن تمامی حسگرهای تشخیص دود و نشت گاز منوکسید کربن
- کنترل سالانه بخاری‌ها
- نظافت سالانه شومینه و کنترل موارد ایمنی آن
- عدم استفاده از اجاق‌های گازی یا برقی به عنوان منبع گرمایشی ساختمان
- اطمینان از دور نگهداشتن وسایل گرمایشی از وسایل قابل اشتعال همچون پتو، مبلمان، کاغذ و پرده.

*نظرتان چیست؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید*
*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر