jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۰۷۱۳۸ ۲۵ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۰:۳۸

آیا می‌دانستید هر سال میلیون‌ها نفر از مردم جهان به افسردگی مبتلا می‌شوند؟ افسردگی تا حدی جنبه ارثی دارد و اگر پدر و مادر و یا خواهر و برادرهای شما از آن رنج می‌برند احتمال اینکه شما نیز گرفتار آن شوید زیاد است اما هر چه زود‌تر متوجه افسردگی خود شوید زود‌تر و راحت‌تر می‌توانید آن را درمان کنید.

با استفاده از روش زیر می‌توانید بفهمید که افسرده هستید یا نه:

۱ - به غذا خوردنتان توجه کنید
آیا اشتهای شما اخیراً خیلی زیاد یا خیلی کم شده است؟ کسانی که از افسردگی مزمن رنج می‌برند معمولا اشتهایشان یا خیلی کم و یا خیلی زیاد می‌شود. تغییر در اشتها یکی از رایج‌ترین نشانه‌های اصلی افسردگی است.

۲ - به میزان خوابتان هم توجه کنید
معمولا افراد افسرده خیلی بیشتر از حد معمول می‌خوابند. اگر احساس می‌کنید خیلی بیشتر از حد معمول می‌خوابید و یا اصلا نمی‌خوابید احتمال افسردگی در شما وجود دارد. تغییرات شدید در رفتار‌ها و عادت‌ها از جمله نشانه‌های بارز افسردگی است.

۳ - به میزان انرژی خود نیز توجه کنید
 افسردگی باعث می‌شود که شما دائما از لحاظ روحی و فیزیکی احساس خستگی و کسالت کنید. افسردگی معمولا با حس دائمی نا‌امیدی و ناتوانی همراه است. معمولا افراد افسرده احساس گناه می‌کنند و از خودشان متنفر هستند.

اگر هر یک از علائمی که ذکر شد را در خود مشاهده کردید حتمابه پزشک مراجعه کنید.
>> پارسینه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر