jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۱۵۲۵   ۰۴ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۷:۳۳

دانشمندان انگلیسی می‌گویند: آواز خواندن در طول روز موجب کاهش میزان خروپف می‌شود.

به گزارش جام جم سرا به نقل از تیترپرس، نتایج تحقیقات دانشمندان انگلیسی نشان می‌دهد کسانی که آواز می‌خوانند کمتر از دیگران خروپف می‌کنند. تحقیقات این دانشمندان بر پایه یافته‌های یک معلم آواز در اواخر دهه ۹۰ میلادی است. آلیس اوجی بر روی برنامه‌ای کار می‌کرد که ماهیچه‌های گلو و کام خوانندگانی که از خر و پف مزمن رنج می‌برند را تقویت کند. موفقیت به دست آمده توسط خوانندگانی که از این روش استفاده می‌کردند سبب شد دانشمندان درباره این موضوع تحقیقات خود را آغاز کنند.
در این بررسی، ۳۰ نفر مبتلا به خرو پف مزمن یا سندروم آپنه خواب به مدت سه ماه و هر روز ۲۰ دقیقه، برنامه آواز خوانی را از روی یک سی‌دی دنبال کردند. از طرف دیگر ۳۰ نفر به عنوان گروه شاهد تنها راهنمایی‌هایی برای داشتن خواب بهتر با محدود کردن مصرف الکل، سیگار و قرص‌های آرام‌بخش دریافت کردند. در ‌‌نهایت محققان به این نتیجه رسیدند که برنامه آواز روزانه، میزان و شدت خروپف شرکت‌کنندگان را بهبود می‌بخشد و به طور کلی بر کیفیت خواب این افراد نیز اثر مثبت می‌گذارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر