خارج کردن سیم نیم متری از ریه یک بیمار

فردی 38 ساله با عارضه عفونت مکرر تنفسی به بیمارستان شهید بهشتی قم مراجعه می‌کند و تحت درمان قرار می‌گیرد که وجود سیم نیم متری در ریه یک بیمار در قم پزشکان را شگفت‌زده کرد.
کد خبر: ۵۷۹۶۷۳
خارج کردن سیم نیم متری از ریه یک بیمار

این بیمار در اظهارات خود با بیان اینکه بارها در مراکز مختلف درمانی تحت درمان قرار گرفته و بارها بستری شده است، افزود: علی رغم تمام اقدامات انجام گرفته بیماری‌اش بهبود نیافته و عفونت ریوی و ناراحتی‌های تنفسی‌اش تشدید شده است.

دکتر ابوالفضل مظفری فوق تخصص ریه بیمارستان شهید بهشتی قم نیز در این خصوص گفت: پس از ویزیت اولیه بیمار و عکسبرداری از قفسه سینه و انجام «سی تی اسکن» به وجود جسم خارجی در ریه این فرد مشکوک شدیم.

وی افزود: پس از تشخیص، بیمار برای انجام برونکوسکوپی آماده شد که به دلیل سرفه‌های مکرر‌ و وجود عفونت‌های بسیار مجبور شدیم برای شستشوی ریه و خارج کردن کلاف سیمی از ریه بیمار را بیهوش کنیم.

این فوق تخصص ریه بیمارستان شهید بهشتی قم اظهار کرد: این کلاف سیمی حدود نیم متری که در ریه راست بیمار قرار داشت در دو نوبت از ریه بیمار خارج شد.

مظفری با بیان اینکه وجود چنین جسم خارجی در ریه یک بیمار بسیار نادر است، افزود: در صورتی که جسم خارجی با عمل برونکوسکوپی خارج نمی‌شد، بیمار باید به تهران منتقل و تحت عمل برونکوسکوپی سفت و سخت قرار می‌گرفت.

این بیمار در حال حاضر با حال عمومی مناسب و بهبود وضعیت تنفسی از بیمارستان ترخیص و تحت مراقبت‌های بعدی پزشک قرار گرفت.

این بیمار که یکی از کشاورزان زحمتکش در استان همدان بود از نحوه ورود این سیم نیم متری به ریه‌های خود ابراز بی‌اطلاعی می‌کرد و مدت‌ها بود که از عارضه تنفسی رنج می‌برد.(ایسنا)

newsQrCode
برچسب ها: برونکوسکوپی
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
سارا
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۴
۰
۰
چه جالب!!!!! ولی خدا برا كسی نخواد

نیازمندی ها