jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۷۴۷۴۸ ۰۸ تير ۱۳۹۲  |  ۱۰:۱۲

متخصصان تغذیه بیش از 4 هزار نمونه مختلف از غذاهای سراسر جهان را با هم مقایسه کردند تا به یکی از سالم‌ترین منوهای غذایی در جهان برسند. این رژیم غذایی شامل ابرغذاهایی است که نیازهای عادی شما را به انرژی تامین می‌کند و سلامت شما را ارتقا می‌بخشد.

این منو با ماهی قزل‌آلای تازه شروع می‌شود که شامل امگا 3 و چربی‌های مفید بوده و سلامت مغز، قلب و رگ‌های بدن را تامین می‌کند.

بعد از آن سالاد با روغن زیتون است که برای حفظ کلسترول خون در حد طبیعی توصیه می‌شود. تکه‌هایی از جوجه کباب شده هم در این منو گنجانده شده که نیاز بدن به پروتئین را تامین می‌کند. این پروتئین‌ها برای رشد حجم عضلانی مفید است و به حفظ قدرت بدنی کمک می‌کند.

برای دسر می‌توان از ماست به‌همراه گردو استفاده کرد که باعث راحتی هضم غذا شده و قند خون را نیز کنترل می‌کند. مصرف 30 گرم گردو در هر روز به حفظ انعطاف رگ‌های خونی کمک می‌کند و مانع از مسدود شدن رگ‌های قلبی و سکته می‌شود.

نوشیدنی که می‌تواند ترکیبی از آب گیلاس، آلبالو و دیگر میوه‌های این خانواده باشد هم در این منوی غذایی آورده شده است. این نوشیدنی شامل «گلوکامانان» است که به کاهش وزن کمک کرده و شامل ترکیبات بسیار مفید برای سلامت بدن است.

نوشیدنی شکلات داغ در این رژیم غذایی شامل «ملاتونین» است که می‌تواند به شما کمک کند هنگام شب خیلی سریع به خواب بروید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر