jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۷۴۷۴۸ ۰۸ تير ۱۳۹۲  |  ۱۰:۱۲

متخصصان تغذیه بیش از 4 هزار نمونه مختلف از غذاهای سراسر جهان را با هم مقایسه کردند تا به یکی از سالم‌ترین منوهای غذایی در جهان برسند. این رژیم غذایی شامل ابرغذاهایی است که نیازهای عادی شما را به انرژی تامین می‌کند و سلامت شما را ارتقا می‌بخشد.

این منو با ماهی قزل‌آلای تازه شروع می‌شود که شامل امگا 3 و چربی‌های مفید بوده و سلامت مغز، قلب و رگ‌های بدن را تامین می‌کند.

بعد از آن سالاد با روغن زیتون است که برای حفظ کلسترول خون در حد طبیعی توصیه می‌شود. تکه‌هایی از جوجه کباب شده هم در این منو گنجانده شده که نیاز بدن به پروتئین را تامین می‌کند. این پروتئین‌ها برای رشد حجم عضلانی مفید است و به حفظ قدرت بدنی کمک می‌کند.

برای دسر می‌توان از ماست به‌همراه گردو استفاده کرد که باعث راحتی هضم غذا شده و قند خون را نیز کنترل می‌کند. مصرف 30 گرم گردو در هر روز به حفظ انعطاف رگ‌های خونی کمک می‌کند و مانع از مسدود شدن رگ‌های قلبی و سکته می‌شود.

نوشیدنی که می‌تواند ترکیبی از آب گیلاس، آلبالو و دیگر میوه‌های این خانواده باشد هم در این منوی غذایی آورده شده است. این نوشیدنی شامل «گلوکامانان» است که به کاهش وزن کمک کرده و شامل ترکیبات بسیار مفید برای سلامت بدن است.

نوشیدنی شکلات داغ در این رژیم غذایی شامل «ملاتونین» است که می‌تواند به شما کمک کند هنگام شب خیلی سریع به خواب بروید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر