رئیس جمهور با اشاره به اینکه در مباحث اخیر فردی ساده زیستی دولت را به تمسخر گرفته است، گفت: کسی که ساده زیستی دولت را مسخره می کند برای این است که می‌داند خودشان نمی‌توانند اینگونه باشند به همین دلیل از قبل اشرافیت خود و اطرافیانش را توجیه می کند.
کد خبر: ۵۶۹۱۶۶
پاسخ احمدی نژاد به منتقدان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری دکتر محمود احمدی نژاد پیش از ظهر امروز (شنبه) در مراسم بهره برداری از طرح انتقال راه آهن تهران – تبریز به زیرزمین در مناطق 17 و 18 تهران با بیان اینکه یک ملت و دولت برآمده از ملت برای اینکه بتواند ادامه حیات داده، از حقوق خود دفاع کرده و در معادلات جهانی به نفع آرمانهای خود تاثیر گذار باشد باید در همه زمینه های علم و فناوری، اقتصاد، فرهنگ، اخلاق و زیر ساخت ها و عمران پیشرفته باشد، گفت ما باید ایران را بسازیم و این مستلزم انجام کاری همگانی است که همگان باید در این مسیر مشارکت کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه خوشبختانه در طول سالهای پس از انقلاب اسلامی بویژه در دولت نهم و دهم کارهای کم نظیر و بی نظیری در کشور اجرا شده است، اظهار داشت: بیش از 30 عنوان کار بزرگ و تعیین کننده در دولت نهم و دهم وجود دارد که برای اولین بار به انجام رسیده که دستیابی به پیشرفتهای هسته ای و فرستادن ماهواره به فضا از جمله آنهاست.

وی با اشاره به اینکه بدخواهان ملت با پیشرفت ایران مخالف هستند، تصریح کرد: آنها بهانه‌های گوناگونی را در مقابله با ملت به کار میگیرند اما انگیزه اصلی آنها مخالفت با پیشرفت ملت ایران است چرا که به یکباره مشاهده کرده‌اند که ملت ایران بطور جهشی در حال طی کردن عرصه‌های مختلف پیشرفت است.

رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در بخش های مختلف از جمله افزایش ظرفیت تولید برق در کشور از 38 هزار مگاوات به 70 هزار مگاوات و افزایش تولید سیمان از 32 میلیون تن در سال به 80 میلیون تن و اجرای طرح های بزرگ اقتصادی، خاطرنشان کرد: دشمنان ملت ایران زمانی که این پیشرفت ها را مشاهده کرده اند طراحی‌ها و توطئه های خود را تشدید کرده و به مقابله با ملت ایران برخاستند و متاسفانه عده ای در داخل نیز آنها را همراهی کرده و به کارها و بهانه های سیاسی پست دست می زنند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس عده‌ای امام را متهم می‌کردند و به ایشان می‌گفتند شما مقصر جنگ هستید،گفت: در زمان دفاع مقدس عده‌ای به عنوان ستون پنجم دشمن در کشور حضور داشتند که امروز همانند آنها در کشور مکمل حلقه‌های توطئه دشمنان بوده و تنها تفاوتشان با ستون پنجم زمان جنگ این است که این افراد شعارهای انقلابی نیز می دهند.

وی افزود:بسیاری از افراد همراهی های زیادی با توطئه های دشمنان داشتند البته نمیخواهم بگویم چه کسانی با دشمن همراهی کرده و با اقدامات خود در بخش‌های مختلف از جمله ارز و سکه به بازار فشار آوردند و می خواستند همه استحکام، عظمت و اقدامات بزرگ ملت را زیر سوال ببرند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بالاخره دشمنان مانعی ایجاد کرده و سنگی انداخته که باید از آن عبور کرد، گفت: آنچه مسلم است این است که باید ایران را بسازیم چرا که ظرفیت های تحقق این کار در کشور زیاد است و این نیازمند دلسوزی و فداکاری است.

وی با بیان اینکه در مباحث اخیر در کشور مشاهده شد که کسی ساده زیستی دولت را به تمسخر گرفته است، گفت: ساده زیستی دولت چندین معنی دارد؛ اول اینکه مسئولین نباید از امکانات بیت المال برای خود اشرافیت ایجاد کنند و بواسطه قدرت خود دفاتر و دکورهای مجلل برای خود ایجاد کنند.

رئیس جمهور افزود: معنای دیگر ساده زیستی دولت این است که مدیریت جامعه باید برای مردم کم خرج باشد و دیگر اینکه ساده زیستی به این معناست که قدرت تسلط بر منابع و اختیارات مسئول نباید به طعمه ای تبدیل شود که کسی پس از کسب قدرت، وضعیتی متفاوت با روز اول خود داشته و به ثروتی رسیده باشد.

احمدی نژاد با بیان اینکه ساده زیستی دولت به این معناست که مدیر باید احساس عمومی مردم را درک کند، اظهار داشت: کسی که بدنبال اشرافیت و ارتقاء وضعیت اقتصادی خود است هرگز نمی تواند طعم فقر را بفهمد چرا که هرگز فقر و محرومیت را از نزدیک لمس نکرده است.

وی با بیان اینکه باید ایران را با روحیه انقلابی، با کار پیگیر و دلسوزانه و از خودگذشتگی و مدیریت صحیح بسازیم، اظهار داشت: باید همه نسبت به اقداماتی که انجام می دهند، گزارش دهند و مشخص شود که چه میزان هزینه شده و به ازای آن چه میزان کار به مردم تحویل داده شده است.

رئیس جمهور افزود: متاسفانه در این دعواهای به ظاهر سیاسی بسیاری معیارها عوض شده و حقایق پنهان می ماند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه در دولت نهم و دهم در سطح کشور 250 کیلومتر تونل ایجاد شده که بطور متوسط برای هر کیلومتر کمتر از 20 میلیارد هزینه شده است، گفت: اگر بخواهیم تونلی ایجاد کنیم و برای هر کیلومتر آن 100 تا 150 میلیارد هزینه کنیم این دلسوزی و کار مناسب برای ملت و استفاده بهینه از منابع نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه اجرای طرح هدفمندی در کشور امروز به مرجعی در جهان تبدیل شده و مراکز معتبر جهانی متخصصین را به کاری که در ایران صورت گرفت ارجاع می دهند، تصریح کرد: دشمنان توطئه ای کرده و فشاری بر اقتصاد ایران تحمیل کرده اند که هیچ ربطی به هدفمندی ندارد ولی عده ای برای اینکه این طرح ادامه پیدا نکند، سعی دارند مشکلات اقتصادی را به اجرای هدفمندی در کشور مرتبط کنند.

وی ادامه داد: مسائلی که دشمن بوجود آورده عمری نداشته و به فضل الهی از آنها عبور خواهیم کرد تنها نیاز به کمی همدلی ، همراهی وجود دارد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ملت ایران ملتی است که در 7 هزار سال تاریخ خود و در گذر از حوادث گوناگون برجا مانده و امروز نیز باید از سنگی که دشمنان در مسیر آنان انداخته‌اند عبور کنند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه دشمنان از این توطئه ها و مانع تراشی ها حاصلی نخواهند برد، اظهار داشت: بهترین راه برای آنها همراهی و همکاری با ملت ایران است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عبور دو خط راه آهن از منطقه 17 و 18 تهران از جمله مسائل و مشکلات کلان این دو منطقه بود که از زمان مدیریت وی در شهرداری تهران از سوی مردم این مناطق همواره مطرح بوده است، گفت: در آن دوران با جلسات و بحث های گوناگون و نظر کارشناسان به این نتیجه رسیدیم که بهترین گزینه انتقال این دو خط راه آهن به زیرزمین است اما این طرح از سوی مسئولان وقت مورد استقبال قرار نگرفت و آنها عقیده داشتند که این کار نشدنی بوده و ضرورتی ندارد.

وی افزود: در دولت نهم در خصوص اجرای این طرح پیگیری ها البته با مشکلاتی شروع شد و در نهایت انجام این پروژه از سال 86 آغاز گردید و این کار بسیار مشکل در شرایطی که بیش از 200 معارض شهری از جمله خط لوله انتقال بنزین در مسیر با انجام اقداماتی پیچیده، فنی و دقیق به انجام رسید و امروز به مردم این دو منطقه تقدیم می شود.

رئیس جمهور مدیریت اجرای این پروژه را به لحاظ مدیریت های پیچیده انجام این قبیل پروژه ها و مدیریت بر منابع و هزینه ها یکی از مدیریت های موفق دانست و تصریح کرد: اگر مشکلات اقتصادی و مسائل تحمیلی بر ارز وجود نداشت، این پروژه با هزینه ای در حدود 300 میلیارد تومان به اتمام می رسید اما با این حال پروژه هایی در تهران وجود دارد که وسعت آن یک چهارم این پروژه بوده ولی هزینه ای 4 برابری برای اجرای آن صرف شده است.

احمدی نژاد با تقدیر از همه تلاشگران ، متخصصان، مهندسان و کارگران اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: با احداث و بهره برداری از این پروژه منطقه وسیعی در حدود 26 هکتارآزاد شده که باید به فضاهای رفاه شهری افزوده شود.

وی با بیان اینکه همانطور که از قبل پیش بینی شده در کنار این خط راه آهن خطوط مترو نیز می تواند ادامه پیدا کند، گفت: مسئولین وزارت راه و شهرسازی و راه آهن تهران باید تلاش کنند تا همانگونه که خط تهران – تبریز را به خارج از شهر انتقال دادند، خط آهن جنوب کشور را نیز به بیرون از این منطقه هدایت کنند.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: دولت با کمک ملت ثابت کرد که می شود و می توانیم، اما امروز بدلیل آنکه می بینند دولت کارهای نشدنی را انجام می دهد برخی کارها را تصویب می کنند که واقعاً نشدنی است، اما توقع انجام آن را از دولت دارند.

پیش از سخنان رییس جمهور وزیر راه و شهرسازی گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در حوزه راهسازی در کشور و همچنین برنامه های آتی این وزارتخانه برای توسعه راههای جاده ای و حمل و نقل ریلی در کشور ارائه کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
سید
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۸
۰
۰
به نظر من احمدی نژاد درسته كه خدمت زیادی به ملت و كشور ایران كرد ولی یه نكته را انجام نداد و اینكه با ناقدان داخلی سازش و نشست نكرد.
رضا شكوهی
United States of America
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۸
۰
۰
من شخصاً از زحمات شما در جهت ارتقای اهداف مملكت عزیزم ایران سپاسگزارم و كلام برنده و تحرك فوق‌العاده شما بعلاوه ساده زیستی‌ شما را تحسین می‌كنم .

تا سیه روی شود آنكه در او (غعش) باشد.

رضا شكوهی

سانفرانسیسكو كالیفرنیا
بهمن
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۹
۰
۰
آقای احمدی نژاد برای این كشور و راحتی ملت كارهایی كرد كه می بایست در دوره ی آقایان رفسنجانی و خاتمی انجام می شد - شما كه نبودید توی سفرهای آقایان رفسنجانی و خاتمی - پذیراییهای آنچنانی و میزهای پر زرق و برق به خاطر همین بود كه مملكت پیشرفت مردمی نداشت- اما برید و بپرسید سفرهای استانی و زیاد آقای احمدی نژاد رو و بدانید كه چگونه غذا و می خورد و استراحت می كرد - برای خودش كه نبود ، می تونست مثل بقیه باشه . نمی تونست؟ هر دولتی هم ضعفهای خاص خودش رو داره - واقع بین باشیم - مملكتی كه همیشه دست نااهلان و نامحرمان بوده چه طور باید توی جاده پیشرفت بیفته - این بار سلام بر زندگی - درود بر محسن رضایی
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها