jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۶۹۰۳۰ ۱۸ خرداد ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۱

پژوهش‌ها نشان می‌دهد: قرار گرفتن در معرض صدای بلند در یک کنسرت موسیقی، اغلب موجب کاهش موقت شنوایی در نوجوانان می‌شود.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که 72 درصد از نوجوانان پس از سه ساعت قرار گرفتن در معرض موسیقی بلند دچار کاهش شنوایی می شوند.

این نوع کاهش شنوایی به طور معمول پس از 48 ساعت از بین می رود، اما اگر این اتفاق چندین بار رخ دهد، باعث از دست دادن شنوایی دائمی می شود.

محققان با اشاره به تحقیق انجام شده در این زمینه اظهار کردند: اگرچه سلول های آسیب دیده معمولا بهبود می یابند، اما قرار گرفتن مکرر در معرض صدای بلند برای همیشه می تواند به شنوایی آسیب برساند.

آنها افزودند: برای تعیین حساس تر بودن گوش نوجوانان نسبت به گوش بزرگسالان تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. شرکت در کنسرت های موسیقی راک هم می تواند بر کاهش شنوایی و آسیب رساندن به گوش تاثیرگذار باشد.

ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر