jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۸۳۶۵   ۱۹ اسفند ۱۳۹۱  |  ۲۱:۵۱

استقبال از بهار و عید نوروز در مناطق مختلف ایران، آداب و رسوم خاص خود را دارد ، آیین هایی که بی تردید مجموعه ای از ذوق و صفای ایرانیان را متجلی می کند و حکایت از تاریخی کهن و نسل‌هایی دارد که به این آب و خاک و زیبایی های آن عشق ورزیده اند.

گذشت قرن‌ها و سال‌‌ها و درگیر شدن با جهان مدرن و زندگی شهری گرچه برخی از این سنت ها را امروزه کمرنگ کرده است؛ اما هنوز هم در بسیاری از خانواده ها و در شهرها و روستاها، برپایی مراسم های مرتبط با استقبال از بهار و نوروز جایگاه ویژه ای دارد و نشان دهنده آن است که نوروز با احساس و اندیشه ایرانی پیوندی عمیق و ناگسستنی دارد و به قول شاعر بزرگ ایران یعنی خیام نیشابوری: «بر چهره گل نسیم نوروز خوش است.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر