jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۴۵۹   ۱۸ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۹

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با تاکید بر روند افزایشی قاچاق در این استان از برخورد جدی دامپزشکی با این مساله خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا زیدآبادی افزود: هرچه زمان می‌گذرد بر دامنه بیماری‌های مشترک انسان و دام افزوده و هرچه شناخت از آنها بیشتر می‌شود، دامنه زئونوزها (بیماری‌های مشترک دام و انسان) نیز گسترش می‌یابد. وی گفت: اغلب فعالیت‌های دامپزشکی به مبارزه با بیماری‌های مشترک برمی‌گردد و در صورت عدم کنترل این بیماری‌ها اتفاقات ناگواری رخ خواهد داد. زیدآبادی با تاکید بر این‌که در طول سال، هشت میلیون راس دام و 80 میلیون قطعه پرنده خون گیری و واکسینه می‌شوند، این عملیات را بسیار پیچیده‌ عنوان کرد. مدیرکل دامپزشکی استان کرمان در ادامه به قاچاق دام اشاره و تاکید کرد: مساله قاچاق دام همواره روند افزایشی داشته، اما دامپزشکی نیز به طور جدی با این مساله برخورد می‌کند.

وی افزود: متاسفانه واردات بی‌رویه گوشت به کشور چند مشکل اساسی ایجاد می‌کند که یکی از آنها تهدید سلامت جامعه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر