jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۴۵۵۵۸۱   ۱۶ بهمن ۱۳۹۰  |  ۲۳:۱۸

ساخت مستندهای فاخر و ماندگار در هشت موضوع مختلف در اولویت کار شبکه مستند سیما قرار گرفت.

معاون سیما، مدیر شبکه مستند را مامور کرد تا برای ساخت مستندهایی فاخر و ارزشمند با محوریت «صف‌آرایی دشمنان انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون و نتایج آن» و «دستاوردهای بزرگ و شاخص انقلاب در حوزه‌های مختلف » اقدام کند.

«انقلاب اسلامی و فرجام دشمنان آن» از جمله محمدرضا پهلوی، صدام، حسنی مبارک، سران استکبار و صهیونیسم، «انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی» و مستند «مقام معظم رهبری» از دیگر اولویت‌های مورد تاکید معاون سیماست که در دستور کار این شبکه قرار می‌گیرد.

دارابی ساخت مستند «رادیو و تلویزیون در ایران از ابتدا تاکنون»، «ایران قربانی تروریسم» و مستند «ایران» را از دیگر اولویت‌های کاری شبکه مستند عنوان کرده است.

شبکه مستند علاوه بر ساخت مستندهای جدید با هدف ارائه تعریف نو از روایت زندگی بزرگان و مفاخر دینی، تولید و ساخت مجموعه «حدیث سرو» را ادامه می‌دهد.

علی دارابی، با اشاره به نقاط قوت این مجموعه به تهیه فهرستی از مفاخر، مراجع، علما و بزرگان برای ساخت و تولید آثار مربوط به آنان تاکید کرد و استفاده از راهنمایی مراجع عظام تقلید را در این خصوص خواستار شد.

معاون سیما تصریح کرد: در این برنامه‌ها باید بزرگان دین معرفی و ابعاد شخصیتی آنان تبیین شود. این برنامه باید معرف گنجینه و میراث بی‌بدیل و پایان‌ناپذیر فقه و روحانیت و مرجعیت شیعه باشد.

معاون سیما مدیر شبکه مستند سیما را مامور کرد تا برای ساخت و تولید «بزرگ‌ترین، جامع‌ترین، فراگیرترین و بدیع‌ترین مستند دفاع مقدس» اقدام کند و آن را در صدر ماموریت‌های شبکه مستند قرار دهد.

دارابی، در نامه‌ای به رضا پورحسین، مدیر شبکه مستند سیما برای تحقق این ماموریت مهم، انتخاب تهیه کننده و کارگردان معتقد و متعهد را گام اول دانسته است.

وی استفاده گسترده از آرشیو غنی رسانه و سایر نهادهای مربوط بویژه گفت‌وگوهای فراوانی که با فرماندهان دفاع مقدس از ابتدای جنگ تحمیلی تاکنون شده را خواستار شده است.

دارابی تصریح کرده است: این پروژه‌ها باید متضمن پاسخگویی به سوالات و برخی شبهات درباره دفاع مقدس باشد و روایت جنگ و صف‌آرایی دوستان و دشمنان را به تصویر بکشد، نقش امام خمینی(ره) و مردم ایران را در این حماسه روشن کند و با ترسیم ویرانی‌ها و خرابی‌های جنگ در ابعاد انسانی و مادی پیامدهای آن را در حوزه استقلال، امنیت، خوداتکایی و بسیج عمومی مردم به تصویر درآورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر