jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۵۲۳۳۲   ۲۸ دی ۱۳۹۰  |  ۱۲:۲۰

برای سومین روز متوالی

بهای جهانی طلا افزایش یافت

بهای جهانی طلا روز چهارشنبه با کاهش ارزش دلار، برای سومین روز متوالی، به همراه بهای دیگر کالاها از جمله مس بالا رفت.

به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، بهای طلا برای تحویل فوری روز چهارشنبه 4/0 درصد بالا رفت و به یک هزار و 658 دلار و 45 سنت در هر اونس رسید.

بهای شمش طلا برای تحویل در ماه فوریه (12 بهمن تا 10 اسفند) امروز در بازار کامکس نیویورک اندکی افزایش یافت و به یک هزار و 655 دلار و 20 سنت در هر اونس رسید.

بر اساس آمار گردآوری شده توسط بلومبرگ، ترکیب داراییهای نگهداری شده توسط صندوقهای سرمایه گذاری مشترک که سهام آنها در بازار قابل معامله است به سوی طلا گرایش پیدا کرده و مقدار طلای نگهداری شده توسط آنها به بالاترین مقدار در چهار هفته اخیر رسیده است به طوری که دیروز حجم دارایی طلای این صندوقها دو هزار و 360 تن و 757 کیلوگرم بود.

بر اساس گزارشی که دیروز منتشر شد، نرخ رشد تولیدات کارخانه ای در منطقه نیویورک در ماه ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) به حداکثر خود در 9 ماه گذشته می رسد و شاخص اطمینان سرمایه گذار در آلمان نیز در ماه ژانویه رکورد می زند.

کلان‌شهر نیویورک از پنج بخش منهتن، بروکلین، کوینز، برانکس و استاتن آیلند تشکیل شده است. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر