jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۴۵۲۰۳۲   ۲۶ دی ۱۳۹۰  |  ۱۲:۰۵

احمد وحیدی گفت: هواپیماهای گشت دریایی در حال تولید است و اقدامات و کارشناسی های مربوط به آنها در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم در یک فرصت مناسب که شاید همزمان با دهه مبارک فجر باشد، این هواپیما را رونمایی کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت وگوبا پایگاه اطلاع رسانی دولت با اشاره به تولید هواپیماهای جدید گشت دریایی در صنایع دفاعی اظهار داشت:این محصول جدید می تواند با مداومت بالای پروازی و با داشتن زیر سیستم های اپتیکی و راداری، حوزه های مورد نظر را تعقیب کرده و برای گشت شناسایی در منطقه مورد نظر نیروهای مسلح کاربرد دارد. قابلیت بارریزی، مهمات ریزی و شناسایی بهتر از دیگر ویژگی های این محصولات جدید است که دارای همه خصوصیات یک هواپیمای مدرن گشت دریایی است.

وحیدی همچنین درباره آخرین وضعیت پرتاب کاوشگر حامل محموله زیستی به فضا نیز اظهار داشت: این طرح مراحل پایانی خود را طی می کند و فکر می کنم در آینده نه چندان دور بتوانیم این کاوشگر را به فضا پرتاب کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر