jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۵۱۹۰۷   ۲۵ دی ۱۳۹۰  |  ۱۳:۱۹

هلال احمر هشدار داد

احتمال ریزش بهمن در جاده ها

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نسبت به احتمال ریزش بهمن در جاده های کوهستانی کشور هشدار داد.

احمدرضا شجیعی افزود: اکنون در استان‌های تهران و البرز هشت جاده بهمن خیز وجود دارد که نسبت به کل کشور از نظر ریزش بهمن با بیشترین خطرات مواجه است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این جاده‌ها اغلب پرتردد هستند باید برای مقابله با این خطرات گام‌های اساسی برداشته شود.

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: اقداماتی چون راه اندازی سامانه هواشناسی جاده‌ای، ایجاد سیستم هشدار سقوط بهمن، آماده‌سازی نیروهای انتظامی و امدادرسانی در مواقع احتمالی سقوط بهمن و احداث بهمن گیرهای مناسب ازجمله راه‌های مقابله با این نوع مخاطرات است.

وی گفت: درصورت وقوع حادثه، امدادگران این سازمان با همکاری سایر دستگاه های ذیربط در امر امدادرسانی از قبیل اورژانس ، راه و ترابری و پلیس راهور نسبت به رهاسازی و نجات افراد گرفتار اقدامات لازم را به عمل خواهد آورد.

شجیعی  اضافه کرد: در صورت وقوع بهمن، نیروهای اعزام سریع هلال احمر به صورت ‎ 24ساعته آماده ارائه خدمات امداد و نجات با استفاده از دستگاه های «اسنوبیل» و «سوند» بهمن هستند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر