jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۴۴۹۲ ۱۶ تير ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۶

عزت‌الله انتظامی از آثار این نمایشگاه با عنوان هنر جادویی یاد کرد

تجلیل از بزرگان هنر چوب ایران

عزت‌الله انتظامی، بازیگر پیشکسوت کشورمان، وقتی در کنار تابلوی معرق چهره خود در افتتاحیه نمایشگاه بزرگان هنر چوب ایران ایستاد، لحظه‌ای تامل کرد تا از این هنر به عنوان هنر جادویی یاد کند و بگوید: می‌خواهم دست هنرمند معرق کار این اثر را ببوسم. نمایشگاه بزرگ آثار بزرگان هنر چوب و معرق ایران که شامگاه سه‌شنبه آغاز شد، در مراسم افتتاحیه، شاهد تجلیل از 7 هنرمند پیشکسوت نگاره‌های چوبی کشورمان نیز بود.

استاد انتظامی در حاشیه این تجلیل گفت: با دیدن این آثار چوبی در شگفتم که چگونه این تصاویر و حجم‌ها با استفاده از چوب درختان پدید آمده است. به نظر من این نگاره‌ها،‌ جادوگری‌ با چوب هستند که این چنین زیبا و ظریف در کنار هم قرار گرفته‌اند و تصاویر مختلفی را ایجاد کرده‌اند.

غلامحسین امیرخانی، استاد خوشنویسی کشورمان نیز در بخشی از این مراسم با اشاره به جایگاه هنر ایران در دنیای معاصر گفت: هنرهای سنتی ایران در جهان معاصر از جایگاه والایی برخوردار است، چرا که آثار همه هنرمندان از منشأ واحدی الهام می‌گیرد و به دیگران نور معنویت می‌دهد.

تقدیر و تجلیل از هفت هنرمند نگاره‌های چوبی پایان‌بخش این مراسم بود که در آن با اهدای لوح تقدیر از جواد شفایی،‌ عمران صادق‌زاده، ‌محمدهادی گلریزخاتمی، بهزاد منبتی، ‌کمال میرطیبی، بهمن آزموده و اکبر حاج‌قاسمی تقدیر شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر