jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۸۲۲ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۰

رئیس‌جمهور کشورمان که برای حضور در اجلاس شانگهای به آستانه، پایتخت قزاقستان سفر کرده است، دیروز با برخی از سران کشورهای شرکت‌کننده در این اجلاس از جمله رئیس‌جمهور چین دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش فارس، تعمیق و گسترش مناسبات ایران و چین و بررسی برخی تحولات بین‌المللی از جمله محورهای دیدار احمدی‌نژاد با هوجین تائو، رئیس‌جمهور چین گزارش شده است. احمدی‌نژاد همچنین دیروز با نظربایف، رئیس‌جمهور قزاقستان در کاخ آکورتا دیدار و گفت‌وگو کرد.اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و کشورهای ناظر و مهمانان مدعو، از امروز به مدت 2 روز برگزار می‌شود. علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه و مجتبی هاشمی‌ثمره ، دستیار ارشد رئیس‌جمهور از جمله کسانی هستند که احمدی‌نژاد را در این سفر دو روزه همراهی می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر