سازمان هواشناسی اعلام کرد:

گرد و غبار در 20 استان کشور

گرد و غبار موجود در نوار غربی کشور به تدریج در استانهای واقع در نیمه غربی گسترش می یابد که این امر موجب بروز گرد و خاک و کاهش دید در 20 استان کشور طی امروز و فردا می شود.
کد خبر: ۴۰۸۸۷۷

به گزارش مهر ، سازمان هواشناسی اعلام کرد: گرد و غبار موجود در نوار غربی کشور به تدریج در استان های واقع در نیمه غربی گسترش می یابد بنابراین در استان های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، کردستان ، زنجان ، کرمانشاه ، ایلام ، خوزستان ، بوشهر ، لرستان ، فارس ، چهارمحال بختیاری ، کهکیلویه و بویر احمد و با شدت کمتر در استان های مرکزی ، همدان ، قزوین ، قم ، تهران و البرز طی امروز و فردا گرد و خاک سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا می شود.

همچنین گرد و خاک در استان های کرمان و یزد تا پایان امروز در این استانها ماندگار است.

بر اساس این گزارش، امروز در استان های واقع در نوار شمالی شرایط برای ناپایداری هوابه صورت رشد ابر، رگبار های موقتی گاهی با وزش باد و رعد و برق فراهم است.

این شرایط در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اردبیل و دامنه های البرز در استان های البرز ، تهران ، سمنان ، گلستان و مازندران و نیز برخی نقاط خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی از شدت بیشتری برخوردار است.

این گزارش حاکی است، طی سه روز آینده به سبب افزایش سرعت وزش باد به همراه گرد و خاک خلیج فارس به نسبت مواج پیش بینی می شود.

بر اساس این گزارش، از فردا از شدت گرد و خاک در شمال غرب کاسته خواهد شد ولی در غرب و جنوب غرب کما کان طی روز هایی دوشنبه و سه شنبه ادامه خواهد داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها