باغبانی فضایی

فضانوردان خیار می کارند!

فضانوردان ماموریت باغبانی فضایی که از روز چهارشنبه به سوی ایستگاه فضایی آغاز خواهد شد، قصد دارند در ایستگاه فضایی بین المللی به باغبانی و کاشت خیار بپردازند.
کد خبر: ۴۰۷۷۷۸

به گزارش مهر، از میان سه فضانوردی که قرار است به همراه کپسول سایوز به ایستگاه فضایی سفر کنند، «ساتوشی فوروکاوا» فضانورد ژاپنی باید در ایستگاه فضایی خیار کشت کرده و پرورش دهد.

قرار است فوروکاوا به همراه دو فضانورد دیگر، یک روسی و یک آمریکایی به نام های «سرگئی ولکوف» و «مایکل فوسام» ، اوایل روز چهارشنبه برای اقامتی 6 ماهه به ایستگاه برود. فوروکاوا می گوید هدف از کشت خیار در فضا بررسی چگونگی تامین غذای فضانوردان آینده در فضا است.

این رویداد در حالی رخ می دهد که میلیون ها نفر انسان در سرتاسر اروپا به دلیل نگرانی از آلوده بودن خیار به باکتری ای-کولای از خوردن این گیاه خودداری می کنند.

«فوسام» 53 ساله مسن ترین عضو از سرنشینان اتاقک سایوز است و تا کنون در روند ساخته شدن و تکمیل ایستگاه فضایی بین المللی حضور فعالی داشته است.

بازنشسته شدن شاتلهای ناسا کپسول های سایوز روسیه را به تنها راه باقی مانده آمریکا برای دسترسی به فضا تبدیل کرده است. ژاپنی ها تا کنون برای ایجاد استانداردهای آشپزی در فضا تلاش زیادی کرده اند حتی فضانورد «سوئیچی نوگوچی» در زمان اقامت خود در ایستگاه برای خود سوشی درست کرد.

این سه فضانورد قرار است پس از 6 ماه اقامت در ایستگاه فضایی در اواسط ماه نوامبر به زمین بازگردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها