jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۴۶۳۳   ۲۱ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۸:۲۰

امسال آیین بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در شرایط متفاوتی برگزار می‌شود. آنچه باعث ایجاد این تفاوت شده، وقایعی است که آن‌سوتر از مرزهای ایران و در دنیای عرب در حال رخ دادن است.

 بی‌انصافی است که کسی روح بیداری مردم مسلمان مصر را ادامه انقلاب الهی مردم ایران به رهبری امام خمینی نداند. بزرگمردی که 32سال قبل حضورش قوت قلب مردمی شد که خواستند تقدیر خویش را تغییر داده و به گونه‌ای دیگر رقم زنند.

البته آنچه باعث شد تا ملت ایران بتواند پیروز میدانی باشد که آن سویش به اشکال گوناگون از سوی کشورهای غربی مورد حمایت قرار می‌گرفت و تقویت می‌شد، حضور یکپارچه مردم و گروه‌های سیاسی بود. درواقع اتحاد ملت ایران، سرنوشت دیکتاتور این سرزمین را تغییر داد و عظمت «یکی شدن» و «ید واحد» را یادآوری کرد.

در سایه همین وحدت، 32 سال قبل بیداری اسلامی رخ داد و اینک انقلاب اسلامی ایران در گام دیگر خود، نقش بسیار بزرگی را در جهان بشریت بازی می‌کند. حال همه مبارزان مسلمان و همه کسانی که اکنون در سرزمین‌های پراز تاریخ مصر و تونس، در برابر استبداد، استعمار و ظلم‌هایی که به آنها می‌شود، قیام کرده‌اند، بدون شک از انقلاب امام ما، تأسی گرفته‌اند که در نتیجه آن خود را باور کرده و بر پوشالی بودن تمامی دیکتاتورها ایمان آورده‌اند که دیگر حاضر به پذیرش شرایطی که تاکنون دچارش بودند،‌ نیستند.

در این وضعیت که ملت ایران 32 سال قبل گام‌هایی را که اکنون مصری‌ها، تونسی‌ها، الجزایری‌ها و... برمی‌دارند، طی کرده، لازم است در سالروز به بار نشستن خون‌های ریخته‌ شده توسط رژیم پهلوی، هرچه باشکوه‌تر و پررنگ‌تر به میدان بیایند تا نشان بدهند هنوز قدردان معجزه الهی‌ای هستند که نه در کنار نیل و با عصای کلیم خدا، بلکه در خاک ایران و با رهبری روح خدا رخ داد. حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشانه حیات مجدد انقلاب اسلامی است و طبیعتا همه کسانی که در این روز بزرگ گردهم خواهند آمد، عضو یا هوادار یک جناح خاص نبوده و در مسائل سیاسی، متفاوت از همدیگرند و البته این از برکات جشن پیروزی انقلاب است که همه سلایق را دور هم جمع می‌کند. تقدیر روزگار ما این‌گونه بود که در سایه مردی بزرگ، میراث‌دار نظام نوینی تحت عنوان جمهوری اسلامی شویم. با حضورمان شکرگزار این ودیعه‌ای باشیم که خدا به ما ارزانی داشت.

مریم جمشیدی 
گروه سیاسی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

خطر بازگشت سرخک

اگر خانواده‌ای واکسیناسیون کودک خود را به‌تعویق انداخته بلافاصله برای تزریق واکسن فرزند خود اقدام کند

خطر بازگشت سرخک

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر