jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۳۸۲۹۸۸   ۱۱ بهمن ۱۳۸۹  |  ۲۱:۱۵

تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که «ام آر آی» می تواند میزان احتمال ترک سیگار افراد را پیش بینی کند.

به گزارش فارس، دانشمندان امریکایی پس از تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که می توان با استفاده از تصویربرداری «ام. آر.آی» میزان احتمال ترک سیگار در افراد سیگاری را تشخیص داد.

این گزارش می‌افزاید: 28 نفر از افراد سیگاری در این تحقیق مورد آزمایش قرار گرفتند که نتیجه ان این بود که با اسکن مغزی احتمال ترک سیگار قابل پیش‌بینی است.

بر اساس این تحقیق ، سیگاری‌هایی در ام.آر.ای مشخص می‌شود که افرادی که فعالیت‌هایی را در پیش پیشانی قشر مغز خود دارند بهتر راحت‌تر می‌توانند سیگار کنار بگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو