هفته شانزدهم لیگ برتر

درخشان به پیروانی و پروین رسید

در دیدارهای آغازین هفته شانزدهم لیگ برتر استقلال در انزلی به دنبال صدرنشینی است ، حمید درخشان به پیروانی و پروین (استیل آذین) رسید ، پاس به شکست طلسم ناکامی‌ها در دیدار با فولاد می اندیشد و نفت آبادان میزبان صبای قم است.
کد خبر: ۳۶۹۳۴۸

به گزارش مهر، بازگشت سپاهان به لیگ برتر مهمترین اتفاق هفته شانزدهم لیگ برتر است. این تیم که به واسطه حضور سه بازیکنش (سید مهدی رحمتی ، سید جلال حسینی و احسان حاج صفی) در تیم امید، به استراحت اجباری رفته بود از هفته شانزدهم با رویارویی با تیم پرسپولیس به میدان لیگ برتری‌ها باز می گردد.

هفته شانزدهم لیگ برتر از بعدازظهر روز یکشنبه با برگزاری چهار بازی آغاز می شود، در زیر اشاره‌ای کوتاه به این چهار بازی خواهیم داشت:

شهرداری تبریز - استیل آذین تهران

تیم شهرداری تبریز با حمید درخشان در لیگ برتر باخت نداشته اما هنوز به پیروزی هم نرسیده است. از زمانی که درخشان هدایت شهرداری را در دست گرفته است، این تیم سه بازی مقابل گذشته خود مقابل ذوب آهن، شاهین بوشهر و پاس همدان به دو تساوی رضایت داده و همچنان جزو قعرنشین‌های جدول رده بندی است.

سرخپوشان شهرداری بعدازظهر یکشنبه در خانه خود میزبان استیل آذینی هستند که با یک امتیاز بیشتر از آنها (14 امتیاز) سکوی شانزدهم جدول رده بندی لیگ برتر را در اختیار دارد. برتری در این بازی رتبه شهرداری را در جدول ارتقا می بخشد و فرصتی است مغتنم برای آنها تا به فرار از انتهای جدول امیدوار شوند.

دیدار شهرداری با استیل آذین ، مجالی است برای رویارویی حمید درخشان با افشین پیروانی. این دو که در زمان حضور پیروانی در راس کادر فنی پرسپولیس بارها به یکدیگر تاخته و طرف مقابل را آماج انتقاد و کنایه قرار داده بودند، روز یکشنبه برابر هم می ایستند. البته جدال آنها یک تماشاگر و ناظر ویژه هم دارد و او کسی نیست جز؛ علی پروین. البته به شرطی که همه کاره فوتبال باشگاه استیل آذین، زحمت سفر به تبریز را به جان بخرد!

پاس همدان - فولاد خوزستان

شاگردان مدیرروستا 6 هفته است که رنگ پیروزی را ندیده‌اند. سیرنزولی که تیم پاس در پیش گرفته، این تیم را به سکوی سیزدهم لیگ برتر تنزل داده و حالا اختلاف امتیاز همدانی‌ها با انتهای جدول فقط چهار امتیاز است. در این شرایط تیم پاس در دیدار خانگی که فردا مقابل فولاد خوزستان برگزار می کند، فقط و فقط به دنبال پیروزی است که اگر غیر از این باشد، مدیرروستا ششمین قربانی نیمکت مربیان لیگ برتری است. البته تیم فولاد خوزستان هم حریفی دست و پابسته برای پاس همدان نیست. تیمی که به ادعای مجید جلالی، سرمربی فولادخوزستان بار کیفی کارش بالاست با وجود ارائه بازی مطلوب با 19 امتیاز رتبه دهم جدول را در اختیار دارد.

صنعت نفت آبادان - صبای قم

این هم یکی از دیدارهای جذاب هفته شانزدهم است. برزیل خوزستان که با تماشاگران پرشورش در خانه زیبا و تماشایی بازی می کند، این هفته میزبان صبای قم است. شاگردان کاسمیرو برای بقا در بالای جدول به دنبال پیروزی هستند و این در حالیست که تیم صبا با عبدالله ویسی برای پیروزی در لیگ برتر لحظه شماری می کند. رویارویی این دو تیم اگر تحت تاثیر حواشی قرار نگیرد، عصری دلنشین را می تواند برای فوتبالدوستان خوزستانی رقم بزند.

ملوان بندرانزلی - استقلال تهران

دیدار سپیدپوشان انزلی با استقلال و پرسپولیس همیشه جذاب و تماشایی است و تداعی کننده خاطرات دیدارهای آنها در دهه شصت. بعدازظهر یکشنبه ملوان در خانه از استقلال پذیرایی می کند. تیم مظلومی که این روزها خوب بازی نمی کند اما نتیجه می گیرد، در خانه ملوان به دنبال پیروزی است. این تیم در 15 دیدار گذشته هفت پیروزی کسب کرده که فقط یکی از آنها خارج از خانه بوده است. پیروزی در هفته نخست لیگ برتر مقابل شهرداری که در تبریز رقم خورد، اولین و آخرین پیروزی خارج از خانه آبی پوشان در فصل جاری بوده است.

استقلال که در خارج از خانه تیمی متوسط نشان داده است، فردا کاری دشوار مقابل ملوان خواهد داشت. ملوان و دیگ جوشان تختی انزلی انتظار استقلال را می کشند و هدف‌شان تکرار داستان نفت آبادان برای شاگردان مظلومی است. تیم مظلومی اگر می خواهد در دیدار با ملوان دست پر زمین را ترک کند باید طرحی نو در اندازد. استقلال اگر مانند سه دیدار اخیر مقابل نفت آبادان و شاهین بوشهر (یک بازی در لیگ و یک بازی در جام حذفی) بازی کند، کاری سخت و دشوار در خانه ملوان خواهد داشت و قطعا محکوم به شکست خواهد بود. تیمی که می تواند در ورزشگاه آزادی پرسپولیس را شکست دهد، خطری بالقوه برای مظلومی و شاگردانش در خانه خواهد بود.

با این حال مظلومی و شاگردانش با امید پیروزی به انزلی می روند که اگر این اتفاق رقم بخورد آنها می توانند حداقل برای 24 ساعت صدرنشین جدول رده بندی باشند.

برنامه دیدارهای هفته شانزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

یکشنبه - 7/9/89
شهرداری تبریز - استیل آذین تهران، ساعت 15، ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز
پاس همدان - فولاد خوزستان، ساعت 15، ورزشگاه قدس همدان
صنعت نفت آبادان - صبای قم، ساعت 15، ورزشگاه تختی آبادان
ملوان بندرانزلی - استقلال تهران، ساعت 15، ورزشگاه تختی بندرانزلی

دوشنبه - 8/9/89
سایپای البرز - تراکتورسازی تبریز، ساعت 15، ورزشگاه انقلاب کرج
راه‌آهن شهرری - پیکان قزوین، ساعت 15، ورزشگاه اکباتان تهران
ذوب آهن اصفهان - نفت تهران، ساعت 15، ورزشگاه ذوب آهن فولاد شهر
شاهین بوشهر- مس کرمان، ساعت 15، ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر
پرسپولیس تهران - سپاهان، ساعت 15، ورزشگاه آزادی تهران

جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال:
1- ذوب آهن اصفهان 29 امتیاز
2- پرسپولیس تهران 27 امتیاز - تفاضل گل 7+
3- استقلال تهران 27 امتیاز - تفاضل گل 6+
4- مس کرمان 26 امتیاز
5- سپاهان اصفهان 23 امتیاز (2 بازی کمتر)
6- صنعت نفت آبادان 22 امتیاز (یک بازی کمتر)
7- تراکتورسازی تبریز 21 امتیاز - تفاضل گل 4+
8- ملوان بندرانزلی 21 امتیاز - تفاضل گل 3-
9- راه آهن شهرری 20 امتیاز
10- فولادخوزستان 19 امتیاز
11- صبای قم 18 امتیاز (یک بازی کمتر)
12- نفت تهران 17 امتیاز - تفاضل گل 3-
13- پاس همدان 17 امتیاز - تفاضل گل 5-
14- سایپای البرز 15 امتیاز
15- شاهین بوشهر 14 امتیاز - تفاضل گل 3-
16- استیل آذین تهران 14 امتیاز - تفاضل گل 13-
17- شهرداری تبریز 13 امتیاز - تفاضل گل 9-
18- پیکان قزوین 13 امتیاز - تفاضل گل 13-

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها