Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۳۵۴۶ ۲۴ شهريور ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۷

رافائل نادال با قهرمانی در تنیس آزاد آمریکا، کلکسیون قهرمانی‌هایش در رقابت‌های گرنداسلم تنیس را تکمیل کرد و در کنار 6 تنیسوری قرار گرفت که دست‌کم یک بار قهرمانی در هر 4 گرنداسلم تنیس جهان را تجربه کرده‌اند. مرد شماره یک تنیس دنیا از اسپانیا با پیروزی 3 بر یک برابر نوواک جوکوویچ صربستانی برای نخستین بار توانست در نیویورک جشن قهرمانی بگیرد. نادال پس از پیروزی در فینالی که 3 ساعت و 42 دقیقه به طول انجامید در حالی که جایزه 6 میلیون دلاری را از آن خود کرده بود، گفت: «احساس ویژه‌ای دارم زیرا تمام لحظات دشوار را پشت سر گذاشته‌ام تا اینجا باشم و هرگز تصور نمی‌کردم چهار گرند اسلم را ببرم. این برد بیش از آن چیزی است که جرات می‌کردم، رویایش را ببینم.»

این نهمین قهرمانی رافائل نادال در رقابت‌های گرنداسلم تنیس بود. او در کنار تنیس آزاد آمریکا، یک بار در ملبورن، دو بار در ویمبلدون و 5 بار در رولان گاروس جشن قهرمانی گرفته است. ‌/‌
جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر