jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۳۲۲۴۱ ۱۵ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۵:۳۶

رئیس اتاق مشترک ایران و چین از حضور دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در مراسم روز ملی ایران در اکسپو 2010 شانگهای خبر داد.

اسدالله عسگراولای در گفتگو با مهر از حضور رئیس جمهوری در مراسم روز ملی ایران در شانگهای خبر داد و تصریح کرد: این مراسم قرار است با شرکت رئیس جمهوری در روز 21 خرداد ماه برگزار شود.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین افزود: با توجه به مدت زمان اندک برای آماده سازی سالن ایران، این سالن در زمان حاضر یکی از پربیننده ترین غرفه های اکسپو 2010 شانگهای است.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود ظرف شش ماه حدود 30 میلیون نفر از سالن جمهوری اسلامی ایران در اکسپو دیدن کنند، ضمن اینکه بازدید کنندگان از سالن ایران ناچارند برای ورود به سالن تا دو ساعت و نیم در صفهای طولانی در انتظار باشند.

به گفته عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران، سالن ایران که آمیزه ای از هنر اسلامی ایرانی است، در فضایی به وسعت دو هزار مترمربع در اکسپو شانگهای پذیرای گروه های بسیار بازدید کننده است.

برخی وزارتخانه‌ها مخالف حضور ایران در اکسپو بودند

وی درادامه به سابقه پیگیری خود برای مشارکت ایران در اکسپو 2010 اشاره کرد و گفت: من به عنوان اتاق ایران و چین چهار سال فریاد زدم تا اینکه خرداد سال گذشته سرانجام مسئولان متقاعد به شرکت ایران در اکسپو شدند.

این فعال بخش خصوصی عنوان کرد: سال گذشته برخی وزارتخانه های مسئول، مخالف حضور ایران در اکسپو بودند و پس از پذیرش این موضوع، مسئله دیگر عدم تمایل وزارتخانه ها برای پذیرش مسئولیت اکسپو بود.

اکسپو از اردیبهشت ماه سال جاری فعالیت خود را در شانگهای آغاز کرده و به مدت شش ماه دایر خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر