jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۱۲۶۹۲   ۳۰ بهمن ۱۳۸۸  |  ۱۳:۵۲

رئیس کل بانک مرکزی اعلام‌کرد:

تامین نقدینگی،اسکناس‌و‌سکه شب عید

محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی از تامین نقدینگی ، اسکناس و سکه مورد نیاز شب عید خبر داد و گفت: نقدینگی بازار کنترل می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی در گفتگو با مهر از تامین نقدینگی ، اسکناس و سکه مورد نیاز شب عید خبر داد و با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد ، اعلام کرد: اسکناس به میزان کافی در خزانه بانک مرکزی موجود است و هر بانکی به هر میزانی که اسکناس درخواست کند، بانک مرکزی برای استفاده در اختیار آنها قرار می دهد.

وی اضافه کرد: این امر در مورد سکه نیز مصداق دارد، زیرا این بانک قبلا 5 میلیون قطعه سکه ضرب کرده است. در گذشته نیز با افزایش قیمت سکه در بازار، بانک مرکزی بخشی از آن را به بازار وارد کرد و قیمتها متعادل همچون قیمت های جهانی شد.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه قیمت های فعلی سکه بر اساس قیمت های جهانی است، بیان کرد: بانک فقط 50 تا 100 تومان بابت تحویل سکه کارمزد دریافت می کند.

بهمنی با اشاره به نوسانات قیمت سکه طی ماه های اخیر گفت: این در حالی است که بانک مرکزی سکه ها را زیر قیمت جهانی عرضه نمی کند ، زیرا این امر منجر به خروج طلای کشور خواهد شد. در عین حال ، نقدینگی بازار را نیز کنترل می کنیم و در صورت هجوم نقدینگی به بازار بلافاصله بانک مرکزی وارد عمل خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی درباره تحویل چک پول های تقلبی در برخی از خودپردازها عنوان کرد: در مورد چک پولها نمی توان ادعا کرد که هیچگونه تقلبی وجود ندارد اما اگر چک پول تقلبی در دستگاه خودپرداز وجود دارد، به طور حتم شعبه بانک متوجه این موضوع نشده است و مردم می توانند با تحویل آن به شعبه چک پول واقعی دریافت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر