jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۴۸۸۴   ۲۶ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با انتقاد از لایحه اخذ جرایم رانندگی که در کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، گفت: تعیین سقف 35 هزار تومان برای جرایم رانندگی به هیچ عنوان بازدارنده نیست. سردار اسکندر مومنی در گفتگو با ایسنا با تاکید بر این که جریمه رانندگی جزئی از سبد خانوارهای ایرانی نیست، تصریح کرد: برخی از نمایندگان مجلس با استدلال این که افزایش نرخ جرایم رانندگی به خانوارها فشار می‌آورد، سقف 35 هزار تومان را برای این جرایم تصویب کردند، این در حالی است که هدف اصلی از وضع جرایم رانندگی جلوگیری از ارتکاب آنهاست نه آن که راهی بگذاریم مردم تخلف کنند، بعد بخواهیم آنها را جریمه کنیم.

وی افزود: این استدلال‌ها در حالی صورت می‌گیرد که در همین لایحه تمامی رانندگان ملزم شدند برخلاف قوانین قبلی هنگام نقل و انتقال خودرو علاوه بر نقل و انتقال در نزد پلیس به دفاتر ثبت اسناد مراجعه و حدود 200 هزار تومان برای ثبت محضری پرداخت کنند که این امر می‌تواند فشار اقتصادی زیادی به مردم وارد کند.سردار مومنی با تاکید بر این که در 7 ماهه امسال 19 میلیون برگ قبض جریمه رانندگی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش نشان می‌دهد، این افزایش را به دلیل هزینه پایین تخلف رانندگی در کشور دانست و افزود: قطعا در صورت افزایش نرخ جرایم رانندگی، از میزان تخلفات بشدت کاسته شده و صدور قبوض جریمه نیز کاهش خواهد یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر