jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۹۴۸۶۸   ۲۸ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۵:۵۶

با هزینه‌ای 5 میلیارد دلاری

تعریض کانال پاناما آغاز شد

کانال پاناما با هزینه ای معادل پنج میلیارد دلار عریض می شود. پس از گشایش کانال پاناما این نخستین باری است که این کانال تعریض می شود؛ کانال پاناما پس از تعریض به یکی از پرتردد ترین مسیرهای دریایی جهان تبدیل خواهد شد.

هزینه تعریض کانال بیش از پنج میلیارد دلار است و امکان عبور کشتیهای بسیار بزرگتر را فراهم می کند؛ به این ترتیب مسیرهای دریایی جدید، بین چین و سواحل شرقی امریکا ایجاد می شود.

واحد مرکزی خبر


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر