jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۹۰۷۱ ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: 5رمان به عنوان نامزدان نهایی جایزه بوکر آسیا در سال 2009 انتخاب شده‌اند. به گزارش ایسنا، نامزدهای نهایی سومین دوره جایزه بوکر آسیا درحالی اعلام شده‌اند که 3 رمان این فهرست متعلق به نویسندگان هندی است. بوکر جایزه‌ای ادبی است که به کتابهای انگلیسی‌زبان اهدا می‌شود. عمر احمد از هند برای رمان «جیمی تروریست»، اریک گامالیندا از فیلیپین برای رمان «بلندی‌های دکارت»، سیدارت چودوری از هند برای رمان «دانشمند روز»، نیتاشا کائول از هند برای رمان «ته‌مانده» و سو تونگ از چین برای رمان «قایقی به‌سوی رهایی» نامزدهای نهایی این جایزه 10 هزار دلاری هستند .

به گزارش سایت جایزه بوکر آسیا، برنده نهایی این جایزه روز 16 نوامبر در هتل پنسلوانیای هنگ ‌گنگ معرفی خواهد شد که کولم تویبین ‌ نویسنده سرشناس ایرلندی ‌ ریاست هیات داوران را برعهده دارد. در سال اول برگزاری جایزه بوکر آسیا، رمان «نماد گرگ» نوشته جیانگ رونگ چینی اثر برتر نام گرفت و سال گذشته، میگوئل سیجوکوی فیلیپینی این عنوان را برای کتاب «ایلوسترادو» به خود اختصاص داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر