jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۹۰۷۱   ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: 5رمان به عنوان نامزدان نهایی جایزه بوکر آسیا در سال 2009 انتخاب شده‌اند. به گزارش ایسنا، نامزدهای نهایی سومین دوره جایزه بوکر آسیا درحالی اعلام شده‌اند که 3 رمان این فهرست متعلق به نویسندگان هندی است. بوکر جایزه‌ای ادبی است که به کتابهای انگلیسی‌زبان اهدا می‌شود. عمر احمد از هند برای رمان «جیمی تروریست»، اریک گامالیندا از فیلیپین برای رمان «بلندی‌های دکارت»، سیدارت چودوری از هند برای رمان «دانشمند روز»، نیتاشا کائول از هند برای رمان «ته‌مانده» و سو تونگ از چین برای رمان «قایقی به‌سوی رهایی» نامزدهای نهایی این جایزه 10 هزار دلاری هستند .

به گزارش سایت جایزه بوکر آسیا، برنده نهایی این جایزه روز 16 نوامبر در هتل پنسلوانیای هنگ ‌گنگ معرفی خواهد شد که کولم تویبین ‌ نویسنده سرشناس ایرلندی ‌ ریاست هیات داوران را برعهده دارد. در سال اول برگزاری جایزه بوکر آسیا، رمان «نماد گرگ» نوشته جیانگ رونگ چینی اثر برتر نام گرفت و سال گذشته، میگوئل سیجوکوی فیلیپینی این عنوان را برای کتاب «ایلوسترادو» به خود اختصاص داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر