jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۳۷   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۸:۵۵

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد به تاخیر انداختن بازنشستگی در بهبود سلامت روانی و جسمی تاثیر مفید دارد.

به گزارش ایسنا ، ‌محققان دریافته‌اند افراد مسن و سالخورده‌ای که در سال‌های بازنشستگی به مشاغلی پاره‌وقت اشتغال دارند، مدت طولانی‌تری سلامت می‌مانند.

به گفته پژوهشگران، افرادی که به سن بازنشستگی می‌رسند؛ اما به کار کردن البته در ساعات کمتر ادامه می‌دهند ، خیلی کمتر به بیماری‌های مهم و خطرناک مبتلا می‌شوند و در مقایسه با کسانی که خود را به طور کامل بازنشسته می‌کنند، مدت طولانی‌تری سلامت خود را حفظ می‌کنند.

محققان خاطرنشان کردند: مزایای کار کردن به مدت طولانی‌تر پس از بازنشستگی هم متوجه سلامت جسمی و هم متوجه سلامت روان می‌شود.

محققان دانشگاه مری‌لند و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سان برناردینو در این مطالعه متذکر شدند: مزایای کار کردن برای حفظ سلامتی در دوران بازنشستگی احتمالا به دلیل فعالیت‌های جسمی و روانی است که در حین کار، انسان درگیر آنها می‌شود و وجود تماس اجتماعی در این زمینه نقش قابل ملاحظه‌ای دارد؛ در حالی که وقتی فردی از دایره زندگی شغلی خارج می‌شود، این مزایا را از دست می‌دهد و از منافع آن بی‌بهره می‌ماند. بنابراین دکتر کنت شولتز، پروفسور روانشناس در دانشگاه کالیفرنیا در گزارش خود تاکید کرد: با انتخاب نوع مناسبی از یک کار نیمه‌وقت و متعادل می‌توان به بازنشسته‌ها کمک کرد تا این دوره انتقال شغلی را بهتر پشت سر بگذارند و درعین حال از لحاظ روانی و جسمی در شرایط سلامت و بهداشت مطلوب قرار داشته باشند.

محققان در این پژوهش اطلاعات حاصل از 12 هزار و 189 آمریکایی در گروه‌های سنی 51 تا 61 سال را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و هر 2‌سال یک بار این افراد مورد مصاحبه قرار گرفتند.

دکتر مو وانگ، استادیار روان‌شناسی دانشگاه مریلند نیز خاطرنشان کرد: ‌در شرایطی که شغل را از زندگی بازنشسته‌ها حذف کنیم ، لذت بردن از زندگی و حفظ سلامت روان و جسم آنها کار دشواری خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو