jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۰۵ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۲۴

امروز صورت گرفت

رشد کل شاخص‌ها در بورس

درپایان معاملات روز دوشنبه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، کل شاخصها افزایش یافت و شاخص کل بورس با 63 واحد افزایش به رقم 11 هزار و 977 واحد رسید .

به گزارش خبرگزاری مهر، شاخص سهام شناور آزاد با 7/112 واحد رشد عدد 14 هزار و 851 واحد را تجربه کرد. شاخص های بازار اول و دوم با رسیدن به اعداد 9842واحد و 17هزار و 164 واحد به ترتیب 2/63 و 7/4 واحد افزایش یافتند.

همچنین شاخص صنعت به عدد 9405 واحد رسید تا نسبت به روز قبل 6/40 واحد را در پرونده خود به ثبت برساند.

شرکت‌های فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر، نیرو ترانس، کارخانه فارسیت درود، نفت بهران، بسته‌بندی ایران، گروه دارویی سبحان، سرمایه‌گذاری البرز، حمل ونقل جاده‌ای پتروشیمی، ایران خودرو دیزل و کابل باختر بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

اما شرکت‌های تکنوتار، سیمان کردستان، ملی سرب و روی ایران، ایران ترانسفو، الکترونیک خودرو شرق، حمل و نقل توکا، سایپا، فرآورده‌های نسوز آذر و رینگ‌سازی مشهد بیشترین کاهش قیمت سهام را داشتند.

براساس این گزارش، در پایان معاملات بازار سهام 736 میلیون سهم به ارزش 1017 میلیارد و 611 میلیون ریال در 15 هزار و 44 دفعه دادوستد شد.

قیمت هر سهم بیمه البرز که همچنان روند صعودی در بازار دارد امروز به رقم 7 هزار و 736 ریال رسید تا ارزش صف خرید آن به 221 میلیارد و 18 میلیون ریال برسد.

همچنین ارزش صف‌های خرید برای شرکت مپنا به 48 میلیارد و 959 میلیون ریال، فولاد مبارکه اصفهان به 18 میلیارد و 150 میلیون ریال ، پتروشیمی اصفهان به 17 میلیارد و 835 میلیون ریال، بانک پارسیان به 12 میلیارد و 977 میلیون ریال، خدمات انفورماتیک به 12 میلیارد و 567 میلیون ریال، پتروشیمی اراک به 9 میلیارد و 160 میلیون ریال، سرمایه گذاری البرز به 6 میلیارد و 881 میلیون ریال، بانک اقتصاد نوین به 5 میلیارد و 216 میلیون ریال و نفت بهران به 4 میلیارد و 909 میلیون ریال رسید.

اما سهامداران شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، نورد و قطعات فولادی، گاز لوله، سیمان فارس و خوزستان، سیمان مازندران، فولاد خوزستان، سیمان تهران، توسعه معادن روی ایران، سایپا، سیمان کردستان، بخشی از سهامشان را برای فروش عرضه کردند که بدون خرید باقی ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر