jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۰۵   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۲۴

امروز صورت گرفت

رشد کل شاخص‌ها در بورس

درپایان معاملات روز دوشنبه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، کل شاخصها افزایش یافت و شاخص کل بورس با 63 واحد افزایش به رقم 11 هزار و 977 واحد رسید .

به گزارش خبرگزاری مهر، شاخص سهام شناور آزاد با 7/112 واحد رشد عدد 14 هزار و 851 واحد را تجربه کرد. شاخص های بازار اول و دوم با رسیدن به اعداد 9842واحد و 17هزار و 164 واحد به ترتیب 2/63 و 7/4 واحد افزایش یافتند.

همچنین شاخص صنعت به عدد 9405 واحد رسید تا نسبت به روز قبل 6/40 واحد را در پرونده خود به ثبت برساند.

شرکت‌های فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر، نیرو ترانس، کارخانه فارسیت درود، نفت بهران، بسته‌بندی ایران، گروه دارویی سبحان، سرمایه‌گذاری البرز، حمل ونقل جاده‌ای پتروشیمی، ایران خودرو دیزل و کابل باختر بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

اما شرکت‌های تکنوتار، سیمان کردستان، ملی سرب و روی ایران، ایران ترانسفو، الکترونیک خودرو شرق، حمل و نقل توکا، سایپا، فرآورده‌های نسوز آذر و رینگ‌سازی مشهد بیشترین کاهش قیمت سهام را داشتند.

براساس این گزارش، در پایان معاملات بازار سهام 736 میلیون سهم به ارزش 1017 میلیارد و 611 میلیون ریال در 15 هزار و 44 دفعه دادوستد شد.

قیمت هر سهم بیمه البرز که همچنان روند صعودی در بازار دارد امروز به رقم 7 هزار و 736 ریال رسید تا ارزش صف خرید آن به 221 میلیارد و 18 میلیون ریال برسد.

همچنین ارزش صف‌های خرید برای شرکت مپنا به 48 میلیارد و 959 میلیون ریال، فولاد مبارکه اصفهان به 18 میلیارد و 150 میلیون ریال ، پتروشیمی اصفهان به 17 میلیارد و 835 میلیون ریال، بانک پارسیان به 12 میلیارد و 977 میلیون ریال، خدمات انفورماتیک به 12 میلیارد و 567 میلیون ریال، پتروشیمی اراک به 9 میلیارد و 160 میلیون ریال، سرمایه گذاری البرز به 6 میلیارد و 881 میلیون ریال، بانک اقتصاد نوین به 5 میلیارد و 216 میلیون ریال و نفت بهران به 4 میلیارد و 909 میلیون ریال رسید.

اما سهامداران شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، نورد و قطعات فولادی، گاز لوله، سیمان فارس و خوزستان، سیمان مازندران، فولاد خوزستان، سیمان تهران، توسعه معادن روی ایران، سایپا، سیمان کردستان، بخشی از سهامشان را برای فروش عرضه کردند که بدون خرید باقی ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر