jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۶۲۶۸   ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۱:۱۱

نماینده مردم تهران با بیان اینکه جنگ نرم مقدمه حضور نظامی است، اظهارداشت: دشمن ممکن است سالها با جنگ نرم زمینه اجرای ضربه سخت نظامی را فراهم کند که حمله به افغانستان نمونه‌ای از این کار بود.

به گزارش خبرگزاری مهر،رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درهمایش عملیات روانی و رسانه که  امروز یکشنبه در سالن همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت:  موضوع عملیات رسانه موضوع مهم و روز است و اکنون ارتباط آن با زندگی و جامعه را به صورت محسوس و ملموس درک می‌کنیم.

وی گفت: امروز رسانه برای سلطه قدرت‌ها، جایگاه سلاح‌های پیشرفته نظامی را در قرن بیستم گرفته است.

غلامعلی حداد عادل افزود: اگر تاریخ 100 سال گذشته را ببینیم، آن روزها رقابت سلاح‌های سخت و خشن بود و امروز رسانه جای آن را گرفته است. وی در ادامه گفت: در این دنیای رسانه‌ای احساس آزادی وجود دارد ولی آزادی وجود ندارد.

نماینده مجلس  شورای اسلامی تصریح کرد: افراد تصور می‌کنند که خودشان دارند فکر می‌کنند غافل از اینکه فکر آنها را در جای دیگری ساخته‌اند. وی اظهار داشت: این جنگ نرم، خطرناکتر از جنگ سخت است چرا که تحول نامحسوس و امری تدریجی است.

حدادعادل  تاکید کرد: جنگ نرم جامعه را از تحولی که در حال وقوع است، غافل می‌کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه محتوای برنامه‌های اصلی رسانه‌های بیگانه، نباید ما را از حواشی کار غافل کند، ادامه داد: اگر قرار باشد که پایگاه خبری بی‌بی‌سی فارسی، برنامه‌های نوروزی جذاب‌تری از رسانه‌های داخلی داشته باشد نگران ‌کننده است.

حداد عادل خاطرنشان کرد: اگر رسانه خارجی و دشمن منظر زیبا و سنت دلپذیر از زندگی مردم ایران را نمایش بدهد و ما حس کنیم که در رسانه‌های خودمان این را کمتر می‌بینیم ما در این جنگ باخته‌ایم.

نماینده مردم تهران در این همایش با بیان اینکه جنگ نرم مقدمه حضور نظامی است، اظهارداشت: دشمن ممکن است سالها با جنگ نرم زمینه اجرای ضربه سخت نظامی را فراهم کند که حمله به افغانستان نمونه‌ای از این کار بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث پس انتخابات و بیان اینکه مسئله اصلی ادعای تقلب توسط عده‌ای و ایجاد این احساس در مردم که حق آنها ضایع شده است و به قول بی‌بی‌سی، رای آنها دزدیده شده است، تصریح کرد:: بدنبال این ادعا مردم به خیابان‌ها آمدند، درگیری‌های رخ داد و عده‌ای دستگیر و زندانی شده‌اند.

حداد عادل ادامه داد: در دو سه ماهه اخیر بعد از انتخابات مردم پیش از گذشته به نقش رسانه‌های داخلی و خارجی در فضاسازی جامعه پی بردند و اهمیت این موضوع غیرقابل انکار است.

وی گفت: در زندان نیز ممکن است خشونتی صورت گرفته باشد که حتما هم شده و بدنبال آن نارضایتی در مردم بوجود آمد اما نباید ادعای تقلب در انتخابات را فراموش کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه من از مرگ عده‌ای در زندان ناراحتم و در این زمینه مجرم نیز باید دستگیر و به اتهام آن رسیدگی شود اظهار داشت: ولی نباید فراموش کرد که این موضوع ناشی از همان تقلب است و از این مسئله نباید گذشت.

وی افزود: اما امروز کسی در مورد آن ادعا، سندی ارایه نمی‌دهد و اصلا وارد آن نمی‌شود و این موضوع به خاطره‌ها سپرده می‌شود.

حداد عادل تصریح کرد: تمام بحث‌های رسانه‌ها امروز این است که به عنوان مثال فلانی آزاد شده یا نشده است و در واقع جای اصل و فرع عوض شده است.

وی با اشاره به اقدام اخیر یکی از روزنامه‌ها که تیتر بزرگی از قول حداد عادل مبنی بر اینکه کشته‌شدن سه دانشجو در کهریزک مسئله اصلی نیست، انتقاد کرد و گفت: این روزنامه تصویر خشنی نیز از من چاپ کرده بود، به ‌طوری که به نظر می‌رسد من به هیچ‌وجه از کشته‌شدن آن سه دانشجو نگران نشده‌ام.

حداد عادل با بیان اینکه نمونه فوق موردی از ترفندهای رسانه‌ای است، افزود: هر راست ناقصی یک دروغ کامل است. بدین صورت که وقتی متن خبرها خوانده می‌شود آنگونه نیست؛ اما چنانچه دانشجویی در حالت عبور آن را ببیند خواهد گفت که حداد عادل گفته است کشته‌شدن سه دانشجو مهم نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با اقدام این روزنامه زمانی‌که من پس از 40 سال عضویت در گروه فلسفه دانشگاه به آنجا می‌روم چند دانشجو جمع شده و علیه من شعار می‌دهند که این در نتیجه تیتر ناقصی است که آن روزنامه چاپ کرد و چیزی که ما با پوست و گوشت خود درگیر آن بودیم را نادیده گرفت.

حداد عادل  تاکید کرد: من از اینکه ظلمی به مردم شود شب خوابم نمی‌برد. وی ادامه داد: در جنگ رسانه‌ای محدودیت‌هایی داریم البته آزادی‌هایی نیز جمهوری اسلامی در اختیار دارد و آن تکیه بر فترت انسانی است. در این جنگ می‌توانیم با استفاده از انگیزه الهی انسانی پیش برویم و با حقیقت الهی انسان‌ها غلبه کنیم.

وی افزود: برای ایجاد انواع فتنه‌ها از رسانه استفاده غیراخلاقی می‌شود و این با فطرت طبیعی بشر در یک راستا نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جوانان باید از پنجه‌های خشن آهنین پنهان شده در پشت دستکش مخملی آگاه باشند، به تفاوت طرز فکر میان نسل‌های قدیمی و جوانان انقلاب اشاره کرد و گفت: از شنیدن نام انگلیس ابتدا استعمار پیر به ذهن ما متبادر می‌شود در حالی ‌که برای جوانان بی‌بی‌سی، آزادی و چهره نرم شکل می‌گیرد.

وی تاکید کرد: باید به جوانان بگوییم کسانی ‌که امروز برای آزادی در ایران دلسوزی می‌کنند، چگونه شاهد و معید رژیمی بودند که بیش از انقلاب دستش به خون ملت آغشته بود. آن حضرات امروز آزادی‌خواه شده‌اند و جوانان ما این را نمی‌دانند، زیرا در شرایطی بزرگ شده‌اند که متفاوت با شرایط زندگی ما است.

حداد عادل با تاکید بر اینکه در این زمینه تاریخ، کمک کار بزرگ برای ماست، به برگزاری همایش عملیاتی روانی و رسانه اشاره و گفت: باید توجه داشت که هم‌اندیشی‌ها عملی شده و ثمره عملی داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر