jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۲۸۸۵۲   ۲۴ دی ۱۳۸۷  |  ۰۹:۲۷

بررسی‌ها نشان داده مصرف چای در زمان مناسب و با غلظت مناسب برای سلامت بدن مفید است.

به گزارش مهر، چای به واسطه داشتن فلوئور به استحکام و سلامت دندان‌ها و استخوان‌ها کمک کرده و مانع از بروز پوکی استخوان در افراد شده و به فعالیت و سلامت کلیه‌ها نیز کمک می‌کند.

رنگ موجود در چای به نسبت قهوه بسیار کم‌دوام‌تر است و براحتی نیز از روی دندان پاک می‌شود و در دهان محیطی ایجاد می‌کند که برای فعالیت باکتری‌ها و فساد دندان‌ها مناسب نیست. همچنین با توجه به این‌که مقدار کافئین موجود در چای از قهوه کمتر است موجب افزایش فوری انرژی و احساس خستگی پس از گذشت زمان نمی‌شود.

متخصصان معتقدند مصرف چای موجب افزایش فعالیت کلیه‌ها و دفع بیشتر ادرار می‌شود، اما اگر چای با غلظت زیاد و پررنگ مصرف شود، دفع مواد معدنی هم در طول روز به همراه ادرار افزایش یافته و موجب تشنگی بیشتر می‌شود.

زمان مصرف نیز مهم است، زیرا مصرف چای بلافاصله بعد از غذا موجب دفع آهن از بدن می‌شود و ممکن است با تکرار زیاد این کار، افراد بویژه دختران جوان مبتلا به فقر آهن شده و مبتلایان به برگشت اسید از معده دچار اختلالات گوارشی شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.