Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۹۵۴۳ ۲۶ بهمن ۱۳۸۶  |  ۱۷:۲۱

حجم نقدینگی در کشور در پایان آبان ماه امسال به 151 هزار و 154 میلیارد تومان رسید و بدین ترتیب نرخ رشد نقدینگی از 37.3 درصد در پایان مهر ماه به 35.7 درصد در پایان آبان ماه کاهش یافت.


حجم نقدینگی در کشور طی یک سال منتهی به آبان ماه سال 86 حدود 40 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است که نرخ رشد نقدینگی 35.7 درصدی را نشان می دهد. 

نقدینگی در کشور طی هشت ماهه نخست امسال نیز حدود 23 هزار میلیارد تومان بیشتر شده است که رشد 17.7 درصدی را حاکی است.
به گزارش فارس ، حجم نقدینگی در کشور در پایان آبان ماه سال 85 بیش از 111 هزار میلیارد تومان و در پایان اسفندماه سال گذشته نیز بیش از 128 هزار میلیارد تومان بوده است.
این گزارش حاکی است، حجم نقدینگی در کشور در پایان آبان ماه سال 84 بیش از 81 هزار میلیارد تومان بوده است که طی دو سال رشد بیش از 84 درصد را نشان می دهد.


ذخایر ارزی کشور از مرز 76 میلیارد دلار گذشت

بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، ذخایر ارزی ایران در پایان آبان ماه سال جاری به بیش از 685 هزار میلیارد ریال معادل بیش از 76 میلیارد دلار افزایش یافته است که طی یک سال منتهی به این تاریخ 29.4 درصد افزایش نشان می دهد.

بنا بر این گزارش، ذخایر ارزی کشور در پایان آبان ماه سال 85 بیش از 529 هزار میلیارد ریال بوده است.

ذخایر ارزی ایران در پایان اسفندماه سال گذشته 563 هزار میلیارد ریال بود که طی هشت ماهه نخست امسال 21.5 درصد رشد نشان می دهد.

ذخایر ارزی ایران طی آبان ماه 84 تا آبان ماه 85 نیز با 38 درصد افزایش مواجه شده بود. 

مجموع دارایی های بانک مرکزی در پایان آبان ماه سال جاری به بیش از 971 هزار میلیارد ریال رسید. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر