jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۴۵۹۲   ۰۸ مهر ۱۳۸۱  |  ۱۹:۲۰

جام جم آنلاین - معمولا، خریداران تلفن های همراه پس از مدت دو سال و نیم ، تلفن همراه خود را تعویض کرده و یک دستگاه جدید می خرند.بنابراین شرکت نوکیا نسبت به چشم انداز بازار خوشبین است . علی رغم ناکامی بسیاری از شرکتهای مخابراتی ، شرکت نوکیا، سازنده شماره یک تلفن های همراه ، معتقد است که فروش تلفن های همراه در جهان ده تا پانزده درصد افزایش می یابد.

به گزارش شبکه یورونیوز، دلیل این خوشبینی ، کاهش مدت استفاده از تلفن های همراه توسط خریداران است . معمولا، خریداران تلفن های همراه پس از مدت دو سال و نیم ، تلفن همراه خود را تعویض کرده و یک دستگاه جدید می خرند. اگر این مدت کاهش یابد، مسلما فروش تلفن های همراه افزایش خواهد یافت . امروز شرکت نوکیا 38 درصد بازار جهانی را دراختیار دارد و علی رغم رقابت شدید قصد دارد از موقعیت استفاده کرده و سهم خود در بازار جهانی را به سطح چهل درصد برساند
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر