معاون خدمات شهرداری کرج از ساماندهی زباله گردها و اجرای تفکیک و جمع آوری زباله خشک از مبدا خبر داد.
معاون خدمات شهرداری کرج از ساماندهی زباله گردها و اجرای تفکیک و جمع آوری زباله خشک از مبدا خبر داد.
کد خبر: ۱۴۲۳۷۷۲

حشمت عزیزی، در گفتگو با خبرنگار جام جم البرز، با اعلام خبر فوق افزود: هدف از اجرای این طرح زیبا سازی شهر و و در راستای خدمات رسانی بهتر و تکریم جایگاه شهروندان است.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده در خصوص تفکیک زباله در سطح شهر کانکس های مخصوص نصب خواهد شد. مردم می توانند زباله خشک خود را در محل تحویل دهند و به جای آن پول و سایر اقلام مربوط به جمع آوری زباله و تمیز کننده ها را دریافت کنند.

عزیزی در خصوص ساماندهی موضوع زباله گردها توضیح داد: برای زیباسازی بصری شهر و به منظور رعایت اصول بهداشتی زباله گردها را مجاب کردیم که از گاری و چرخ دستی استفاده نکنند و به جای آن خودروهای مخصوص حمل زباله را در نقاط مختلف شهر قرار دادیم. برای این منظور نزدیک به 1300 گاری زباله گرد در مناطق مختلف کرج جمع آوری و به انبار شهرداری منتقل شدند.

در همین راستا سامانه اینترنتی حمل زباله طراحی خواهد شد که شهروندان می توانند از این طریق مکان های تحویل زباله های قابل بازیافت را پیدا کنند و نظرات خود را در خصوص کیفیت و چگونگی خدمات مربوطه منعکس نمایند.

 ضمن این که، پیمانکار با خودش ماشین حمل زباله و کارگر دارد و با توجه به نصب اپلیکیشن و ارتباط با سامانه تفکیک زباله شهروندان می توانند تماس و هماهنگی داشته باشند و در اسرع وقت خدمات لازم را کنار ساختمان دریافت نمایند.

به گفته معاون خدمات شهری شهرداری کرج، با آن که سطل های مکانیزه در مکان های مورد نیاز نصب می شود ولی به معنای برطرف شدن تمام مشکلات نیست وقتی زمان انتقال زباله به سطح آشغال مشخص نباشد بسیاری از مشکلات موجود تداوم خواهد داشت. ضمن این که جانمایی سطل های زباله هم به دلیل کمبود فضا در برخی مناطق و اعتراض خانواده ها و صاحبان مشاغل به این موضوع  با مشکل مواجه است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها