تداوم روند کاهش قیمت طلا در هفته آینده

حباب سکه به ۶ میلیون تومان رسید

کارشناس بازار طلا گفت: با توجه به اخبار مثبت اقتصادی و سیاسی در مجموع بازار طلا در هفته‌ای که گذشته در بازار داخل روند کاهشی داشت و حباب قیمتی سکه به ۶ میلیون تومان رسید که این روند نزولی در هفته آینده ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۱۴۱۰۵۱۴

به گزارش جام جم آنلاین، محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: در هفته‌ای که گذشته قیمت جهانی طلا نوسان زیادی داشت و در آخرین معاملات به یک هزار و ۹۶۷ دلار رسید که به طور متوسط ۲۱ دلار افزایش قیمت هفتگی داشت.

وی افزود: فلزات دیگر همچون نقره، پالادیوم و پلاتین برخلاف طلا که با ۲۱ دلار افزایش در این هفته همراه بود، کاهش قیمت داشتند.

کارشناس بازار طلا بیان کرد: هفته گذشته بر خلاف افزایش قیمت جهانی طلا، در داخل کشور با توجه به اخبار مثبت اقتصادی و سیاسی داخلی و روند نزولی قیمت ارز باعث شد که قیمت طلا و سکه هم سیر نزولی داشته باشد و با کاهش قیمت همراه باشد.

وی ادامه داد: هفته گذشته به طور متوسط قیمت سکه طرح قدیم ۶۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۷۵۰ میلیون تومان، نیم سکه ۴۰۰ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشت.

کشتی آرای گفت: ربع سکه بدون تغییر قیمت هفتگی و سکه‌های یک گرمی ۱۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی قیمت داشت. قیمت طلای آب شده ۱۵۰ هزار تومان کاهش هفتگی و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم با ۳۴ هزار تومان کاهش هفتگی معامله شد.

کشتی آرای بیان کرد: طبیعتاً کاهش دادوستد و افت تقاضا و کاهش قیمت‌ها منجر به کاهش حباب قیمت سکه شد و حباب سکه با ۴۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی در معاملات روز گذشته به ۶ میلیون تومان رسید.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به چند روز تعطیلی روزهای آینده قیمت‌ها تغییری نکند و قیمت‌ها در همین سطح باقی بماند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها