برای ماه دسامبر؛

نفت ایران گران شد

کاهش ذخایر نفت آمریکا و امکان تلافی روسیه در صورت تعیین سقف قیمتی برای نفت آن، قیمت نفت را بالا برد.
کد خبر: ۱۳۸۷۹۳۳

به گزارش جام جم آنلاین، آمارها نشان می ‌دهد کاهش بیش از حد انتظار نفت خام آمریکا در هفته گذشته بر نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضای سوخت از سوی چین در بحبوحه تشدید محدودیت‌های کرونایی غلبه کرده است، از اینرو قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 89 سنت افزایش 89.25 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام با 71 سنت افزایش 81.66 دلار معامله شد.

هر دو شاخص نفتی در معاملات روز سه شنبه حدود یک درصد افزایش یافت زیرا امارات، کویت، عراق و الجزایر بر اظهارات وزیر انرژی عربستان مبنی بر اینکه اوپک و هم پیمانانش در حال بررسی افزایش تولید در نشست بعدی این گروه در 4 دسامبر نیستند، تاکید کردند.

به گفته منابع بازار، آمارهای امریکن پترولیوم نشان داد، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 18 نوامبر حدود 4.8 میلیون بشکه کاهش یافت.

تحلیلگران به رویترز گفته بودند که انتظار کاهش 1.1 میلیون بشکه ذخایر نفت را دارند.

ذخایر محصولات نفتی شامل نفت کوره و سوخت جت حدود 1.1 میلیون بشکه افزایش یافت. این درحالی است که تحلیلگران انتظار کاهش 600 هزار بشکه ای را داشتند.

در عین حال، ابهام در مورد چگونگی پاسخ گویی روسیه به برنامه های کشورهای گروه هفت (G7) برای تعیین سقف قیمتی برای نفت این کشور، از دیگر عوامل بالا رفتن قیمت نفت به شمار می رود.

یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، سقف قیمتی به زودی اعلام خواهد شد و احتمالا چندین بار در سال تعیین خواهد شد.

استفان اینس، تحلیلگر بازار گفت: «تجار به دقت صادرات روسیه را زیر نظر دارند و به دنبال این هستند که ببینند که تا چه حد برای تلافی، فروش خارجی خود را کاهش می دهد و این امر برای قیمت نفت عامل افزایشی به شمار می رود.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها