گفتگو با آرش مجیدی و رضا داوودنژاد

رخت پلیس‌های سایبری را بر تن کردیم

سریال شهباز که این روز‌ها در حال تصویربردای است، قصه یک گروه سایبری با نام «شهباز» را روایت می‌کند که عملیات تازه‌شان مقابله با یک هکر است. خرابکاری‌های این هکر در سطح ملی است و این گروه برای توقف او، تمام توان خود را به کار می‌گیرد. آرش مجیدی، نقش رئیس این گروه را برعهده دارد و رضا داوونژاد هم ایفاگر نقش یکی از اعضاست. با این دو بازیگر گپ زدیم و از نقش‌شان در این سریال که قرار است روی آنتن شبکه پنج سیما برود، پرسیدیم.
کد خبر: ۱۳۷۷۱۲۶
نویسنده نوشین مجلسی - گروه رسانه
آرش مجیدی را در سریال‌هایی همچون من مستاجرم، شیدایی، سرباز، زیر هشت، ارمغان تاریکی، رستگاران، دلدادگان و.. دیدیم. «احضار» یکی از آخرین آثاری است که با بازی او از شبکه یک سیما پخش شد. او این روز‌ها یکی از نقش‌های اصلی شهباز، سریال درحال تولید سیما را بازی می‌کند. این بازیگر در گفتگو با خبرنگار جام‌‍‌جم بیان می‌کند: «در این سریال نقش حسام، سرپرست گروه شهباز را برعهده دارم که جزو نقش‌های اصلی است، اما نقش اصلی به حساب نمی‌آید. می‌شود گفت نقش‌های اصلی (با نام علیرضا و نجوا) را آقای میلاد میرزایی و خانم مهدخت مولایی برعهده دارند.»

از مجیدی می‌پرسیم این شخصیت چه ویژگی‌هایی داشت که او را برای بازی در این نقش جذب و به یکی از بازیگران شهباز بدل کرد. او توضیح می‌دهد: «بازی در ژانر پلیسی و اطلاعاتی را دوست دارم. سریال‌های خارجی زیادی با این ژانر را تماشا کردم و همیشه دوست دارم بدانم مابه‌ازای ایرانی آن چگون از آب درمی‌آید. این‌که شخصیت ایرانی در این‌گونه سریال‌ها را خلق کنم، برایم جذابیت دارد. ضمن این‌که با فیلمنامه شهباز که مواجه شدم، دیدم خوب نوشته شده است و احساس کردم احتمالا به کار خوبی بدل خواهد شد.»

رضا داوودنژاد، بازیگری که تا سال‌ها به عنوان نقش‌آفرین آثار کمدی شناخته می‌شد، در این سریال رخت شخصیت مجید از اعضای گروه شهباز را بر تن کرده است. او هم در گفتگو با خبرنگار جام‌جم درباره پذیرش این نقش بیان می‌کند: «پیش از این، یک نقش منفی در سریال «از سرنوشت» داشتم که با این کار متفاوت بود. فیلمنامه شهباز را که خواندم از قصه و نوع روایت آن خوشم آمد و برای همین دوست داشتم در کار حضور داشته باشم. همچنین، چون به خاطر بازی در یک نقش جدی از من دعوت شده بود، استقبال کردم. فعلا دیگر قصد ندارم در آثار کمدی بازی کنم.»

داوودنژاد درمورد دلیلش برای عدم پذیرش نقش‌های کمدی عنوان می‌کند: «به روحیه امروزم نزدیک نیست. همچنین متن‌های کمدی که به دستم می‌رسد اصلا جای کار ندارد.»

گاهی ایفا کردن نقش‌هایی در این دست سریال‌ها مثل یک برچسب به بازیگران چسبیده می‌شود و آن‌ها برای همیشه با بازی در چنین نقش‌هایی شناخته می‌شوند، حتی ممکن است از طرف برخی همکاران‌شان با خط فکری متفاوت کنار گذاشته شوند. مجیدی در این‌باره می‌گوید: «من بازیگر هستم. اگر نقش دزد، مامور امنیتی یا هر نقش دیگری را بازی کنم، یعنی واقعا آن شخصیت را دارم؟ من آدمی هستم که با پذیرش نقش، تمام تلاشم را می‌کنم تا آن را درست بازی کنم. به جای این طرز فکر باید دید آیا توانسته‌ام آن نقش را به‌درستی اجرا کنم یا خیر. متاسفانه در فرهنگ ما جا افتاده است که، چون فلان نقش را بازی کردی، ممکن است بعدش چنین و چنان شود.»

داوودنژاد هم در این مورد می‌افزاید: «من بازیگر هستم و این چیز‌ها برایم اهمیتی ندارد. ضمن این‌که سعی می‌کنم به گونه‌ای ایفای نقش کنم که مردم از رضا داودنژاد انتظار و دوستش دارند.»

منبع: روزنامه جام جم 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها