قیمت تخم مرغ | قیمت تخم مرغ امروز

نوسان قیمت تخم مرغ در بازار | قیمت تخم مرغ چند؟

قیمت تخم مرغ | قیمت تخم مرغ امروز

قیمت تخم مرغ چند؟ | قیمت تخم مرغ 13 تیر 1401

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: نرخ کنونی هر شانه تخم مرغ درب مرغداری ۱۱ هزار تومان کمتر از قیمت مصوب آن است.
کد خبر: ۱۳۷۲۱۶۲

قیمت تخم مرغ امروز در بازار اعلام شد. قیمت تخم مرغ همچنان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود. علت افزایش قیمت تخم مرغ چیست؟ حذف ارز ترجیحی باعث افزایش قیمت تخم مرغ شد. آخرین تغییرات قیمت تخم مرغ را در ادامه بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر نبی پور گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۰ هزار تومان و هر شانه ۵۶ تا ۶۰ هزار تومان است که همچنان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

ماه پیش با تصویب ستاد تنظیم بازار، قیمت مصوب هرشانه تخم مرغ ۳۰ عددی با وزن ۱.۹ کیلوگرم ۷۶ هزار تومان تعیین شد.

به گفته او، مازاد عرضه در برابر تقاضا علت اصلی زیان مرغداران بواسطه فروش کمتر از نرخ مصوب است که همین امر موجب شده تا مرغداران خواستار کشتار گله با سن ۴۲ تا ۸۰ هفته شوند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت: پشتیبانی امور دام هر کیلو تخم مرغ را ۳۱ هزار تومان از مرغداران خریداری می کند که بواسطه خرید کمتر از نرخ مصوب و پرداخت ۴۵ روزه مرغداران‌تمایلی به تحویل ندارند اما چنانچه پشتیبانی تخم مرغ را به نهاده دامی تهاتر کنند، مرغداران می پذیرند.

پیش از این حسین دماوندی نژاد معاون امور تولیداتی دامی وزارت جهاد گفته بود که در راستای حمایت از تولیدکنندگان ضمن حذف تعرفه صادرات، تسهیلات ارزان قیمت به مرغداران و دامداران ظرف حداکثر ۴۸ ساعت پرداخت می شود و تولیدکننده هر وثیقه ای را که بتواند بدون زحمت تأمین کند بانک باید آن را بپذیرد.

این درحالی است که رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار می‌گوید: بانک برای دریافت تسهیلات حداکثر ۷۲ ساعت زمان می دهد، ضمن اینکه وثیقه شهری می خواهد که امکان این امر وجود ندارد.

قیمت جدید هر شانه تخم مرغ و مرغ در بازار

قیمت هر شانه تخم مرغ مارک دار ۳۰ تایی بین ۷۰ تا ۷۵ هزارتومان و گوشت مرغ بین ۵۷ تا ۶۴ هزارتومان است.

به گزارش ایرنا،‌ بررسی‌های میدانی نشان می دهد که طی روزهای اخیر نیز قیمت گوشت گوسفندی در بازار به کمتر از ۲۰۰ هزارتومان رسید که نسبت به هفته گذشته روند کاهشی داشته و وضعیت بازار بیانگر تداوم کاهش قیمت ها است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور همچنان از عرضه گوشت شقه گوسفندی گرم با قیمت کیلویی ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف کنندگان خبرداد و گفت: این اقدام به منظور حمایت از مصرف کنندگان و با در نظر گرفتن کشش این میادین عرضه می‌شود.

قیمت تخم مرغ چند؟ | قیمت تخم مرغ 13 تیر 1401

«محسن سلامی» روز سه شنبه درباره تزریق گوشت قرمز تنظیم بازاری در میادین میوه و تره بار تهران افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی این شرکت، گوشت گوسفندی شقه‌ای ۱۱۰ هزارتومان و گوشت گوساله شقه‌ای ۹۵ هزارتومان تحویل میادین می‌شود که با نرخ های مصوب ستاد تنظیم بازار به دست مشتریان می‌رسد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهارداشت: دولت تمامی تلاش خود را برای متعادل شدن قیمت گوشت قرمز و همچنین حمایت از تولید کننده و مصرف کننده دارد و در صورت تشخیص ستاد تنظیم بازار این شرکت با تمام توان وارد بازار خواهد شد.

بررسی‌های میدانی نشان می دهد که طی روزهای اخیر نیز قیمت گوشت گوسفندی در بازار به کمتر از ۲۰۰ هزارتومان رسید که نسبت به هفته گذشته روند کاهشی داشته و وضعیت بازار بیانگر تداوم کاهش قیمت ها است.

دو هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی در بازار ۲۲۴ هزار تومان بود که طی روزهای اخیر به ۱۸۰ تا ۱۸۹ هزارتومان رسید یعنی کاهش بیش از ۳۰ تا ۴۰ هزارتومان را داشته است البته قیمت گوشت گوساله همچنان بین ۲۰۰ تا ۲۲۵ هزارتومان است.

قیمت هر شانه تخم مرغ مارک دار ۳۰ تایی بین ۷۰ تا ۷۵ هزارتومان و گوشت مرغ بین ۵۷ تا ۶۴ هزارتومان است.

دلایل افزایش قیمت تخم مرغ

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به دلایل افزایش قیمت تخم مرغ، گفت: تولید تخم مرغ هیچ مشکلی ندارد و در ایده آل‌ترین شرایط ممکن است.

به گزارش مهر، ناصر نبی پور در واکنش به افزایش قیمت تخم مرغ در بازار، اظهار کرد: دلیل اصلی این مسئله مباحث مطرح شده مبنی بر حذف ارز ترجیحی در سال آینده است.

وی با اشاره به اینکه قرار بود ارز ترجیحی پا برجا بماند و بر این اساس تولید کنندگان جوجه ریزی زیادی انجام داده بودند، ادامه داد: مطرح شدن مسئله حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و جنبه روانی ناشی از این مسئله منجر به نوسانات قیمت تخم مرغ در بازار شده است.

نبی پور با بیان اینکه فرهنگ ایرانی‌ها اینگونه است که وقتی چیزی گران می‌شود، بیشتر آن را خرید می‌کنیم، تصریح کرد: بر این اساس بنکداران نیز میزان خرید تخم مرغ خود را افزایش دادند تا بتوانند بعداً آن را گران‌تر بفروشند.

وی با تأکید بر اینکه تولید تخم مرغ مشکلی ندارد و در مطلوب‌ترین شرایط طی چند سال اخیر به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: به اندازه‌ای با مازاد مواجه هستیم که به دنبال اخذ مجوز صادرات برای ایام بعد از عید نوروز هستیم.

این فعال صنفی با اشاره به افزایش فعالیت قنادی‌ها و شیرینی پزی ها، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه عید نوروز هستیم، تقاضا برای تخم مرغ افزایش پیدا کرده که این مسئله نیز از جمله دیگر دلایل نوسانات قیمت است.

نبی پور میانگین قیمت هر شانه دو کیلوگرمی تخم مرغ را درب مرغداری بین ۴۰ تا ۴۲ هزار تومان اعلام کرد و درباره آخرین وضعیت تأمین نهاده‌های دامی توضیح داد: تولید کنندگان در تأمین ذرت با مشکل مواجه هستند.

وی افزود: برخی از تولید کنندگان حدود دو ماه است که ذرت سفارش داده اند؛ اما آن را تحویل نگرفته اند و برای برخی دیگر حدود سه ماه طول کشیده تا ذرت خریداری شده به دستشان برسد.

نبی پور درباره علت این مسئله اظهار کرد: وارد کنندگان می‌گویند ارز ذرت تأمین نشده است و همین مسئله منجر به اختلاف در واردات آن شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون قیمت ذرت در بازار آزاد بیش از هشت هزار تومان است، گفت: این در حالی است که نرخ مصوب این نهاده ۱,۹۰۰ تومان است.

این فعال صنفی ادامه داد: علاوه بر ذرت، سامانه بازارگام در توزیع کنجاله سویا نیز اختلال پیدا کرده و تولید کنندگان قادر به خرید این نهاده نیز نیستند. ضمن اینکه هم اکنون قیمت کنجاله سویا در بازار آزاد به ۱۰ هزار تومان رسیده در حالی که نرخ مصوب آن سه هزار و ۴۰۰ تومان است.

نبی پور همچنین از افزایش قیمت جوجه یک روزه تخم گذار به دو برابر نرخ مصوب خبر داد و گفت: در حالی که نرخ مصوب جوجه یک روزه تخم گذار هشت هزار تومان است قیمت آن برای تولید کننده بین ۱۴ تا ۱۶ هزار تومان است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها