فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری خبر داد

شهادت 2 مامور ناجا در شهرستان فارسان | قاتل به هلاکت رسید

از درگیری تا شهادت؛ از تصادف تا ترور

امسال چند مامور ناجا شهید شدند؟

در راه دفاع از جان و مال و ناموس مردم در برابر اشرار ، قاچاقچیان و سارقان سینه ستبر کرده و داغی گلوله را به تن می خرند تا نکند شیشه آرامش مردم ترک بردارد؛ اینها مجاهدان فی سبیل الله هستند؛ همان جوانان بلندبالای انتظامی کشور.
کد خبر: ۱۳۷۱۷۲۱

به گزارش جام جم آنلاین، شهید شده‌اند « شهید »؛ جان خود را در راه دفاع از جان و مال و ناموس مردم از دست داده اند.

از زن و بچه و خانواده و زندگی و رفاه خود گذشته و سینه ستبر کردند در برابر هر آنچه نامردی و وقاحت و رذالت است‌؛ از اراذل و اوباش گرفته تا اشرار و قاچاقچی و سارق.

اینان مردان بلند بالای انتظامی کشور هستند؛ مجاهدان فی سبیل‌الله؛ همان شهدای فراجا.

اولین شهید سال: مامور ۳۲ ساله پلیس در درگیری با اشرار مسلح در ایرانشهر شهید شد

دغدغه اش تامین امنیت مردم بود مثل تمام همکارانش.

برایش فرقی نداشت که چندمین روز از نوروز است؛ به جای آنکه کنار همسر و یگانه دخترش باشد سر ماموریت در حال گشت زنی بود که در درگیری با اشرار مسلح با اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید مدافع وطن «منصور بزی ساکت» در تاریخ ۴ فروردین در شهر ایرانشهر به درجه رفیع شهادت نائل شد. پیکر مطهر شهید والامقام پس از انتقال به زادگاهش در گلزار شهدای شهر زابل به خاک سپرده شد.

وی هنگام شهادت تنها ۳۲ سال داشت و «ارغوان» تنها یادگار اوست.

دومین شهید سال: شهادت سرباز ۲۵ ساله در درگیری با سارقان مسلح

شهید مدافع وطن «سید نوید موسوی» لیسانس وظیفه، ساکن یکی از روستاهای گچساران در نهمین روز از فروردین در درگیری با سارق مسلح درشهرستان دیلم-بخش امام حسن به ضرب گلوله به درجه رفیع شهادت نائل شد و دومین شهید قرن نام گرفت.

وی در هنگام شهادت ۲۵ ساله بود.

سومین شهید سال: درگیری با سارق مسلح در دیلم

سرگرد «جلیل دازه» ۹ فروردین حین تامین امنیت شهروندان براثر درگیری با سارق مسلح درشهرستان دیلم-بخش امام حسن مجروح گردید و به بیمارستان منتقل شد و پس از چند روز به علت شدت جراحات وارده در مورخ ۱۲ فروردین به یار شهیدش «سید نوید موسوی» پیوست.

شهید دازه ساکن برازجان و پدر دو دختر بود.

شهید چهارم: درگیری با سارق مسلح در بندر امام خمینی

استوار یکم بود و ساکن روستای واجل در باغ ملک خوزستان.

در ۲۵ فروردین، حین گشت زنی و تامین امنیت مردم شهر بندر امام خمینی، براثر درگیری با سارقین مسلح و اصابت گلوله سارقین به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

شهید «مصطفی رفیع زاده» دو فرزند پسر داشت.

پنجمین شهید پلیس: شهادت در حین پایش نوار مرزی

کادر مرزبانی انتظامی بود؛ ساکن یکی از روستاهای زابل، دو پسر داشت و یک دختر.

حین پایش نوار مرزی و تأمین امنیت در تاریخ ۲۵ فروردین به درجه رفیع شهادت نائل شد؛ شهید مدافع وطن «علی شیخی کبیر» مأمور ۳۲ ساله فراجا بود.

واژگونی خودرو در حین ماموریت | شهادت مأمور دهه هشتادی

از کادر مرزبانی بود، استواریکم؛ مأمور دهه هشتادی فراجا.

۳۰ فروردین ماه درحین پایش نوار مرزی سراوان بر اثر واژگونی خودرو به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید مدافع وطن «مجتبی میر» ۲۱ ساله، اهل زابل، مجرد و نیروی کادر مرزبانی بود.

درگیری با قاچاقچیان | شهادت مامور پلیس با برخورد عمدی کامیون قاچاقچیان

سرهنگ دوم «مسلم تقی زاده»از ماموران انتظامی پاسگاه آسیاب شهرستان امیدیه خوزستان بودند که ۲۲ اردیبهشت هنگام عملیات مبارزه با کالای قاچاق براثر برخورد عمدی کامیون قاچاقچیان به شهادت رسید؛ شهید تقی زاده پدر دو پسر بود.

درگیری با قاچاقچیان سوخت | شهادت مامور یگان امداد

در درگیری با قاچاقچیان سوخت در ساعات بامدادی ۲۶ اردیبهشت هنگام متوقف کردن یک دستگاه خودروی سواری شوتی حامل کالای قاچاق براثر برخورد عمدی خودرو قاچاقچیان به شهادت رسید.

شهید مدافع وطن «رضا احترامی» ۳۱ ساله از نیروی‌های یگان امداد بندرعباس بود که از وی یک دختر و دو پسر به یادگار مانده است.

ترور در جاده زابل؛ نحوه شهادت نهمین شهید فراجا

ترور تنها راهی بود که اشرار توانستند به قول خودشان از سر راه برش دارند.

شهید مدافع وطن سرهنگ دوم «عباس راه انجام» ششم خرداد هنگامی که به همراه همسرش در جاده زابل در حرکت بود توسط اشرار کور دل شناسایی و توسط اسلحه کلاش به گلوله بسته شد و به یاران شهیدش پیوست.

شهادت سرباز دهه هشتادی در مأموریت تعقیب و گریز

سرباز شهید «علی شبانی» دهه هشتادی، بچه روستای ملک آباد شهرستان رشتخوار خراسان رضوی فقط ۲۱ سال سن داشت که هشتم خرداد در مأموریت تعقیب و گریز قاچاقچیان به علت عدم دید کافی براثر استفاده مجرمین از وسایل دودزا و ناهمواری جاده، بر اثر واژگونی خودرو سازمانی به شهادت رسید.

شهادت حین پایش مرزی ؛ سرانجام مرزبان دهه هشتادی فراجا

استوار یکم مهدی برزگری متولد سال ۱۳۸۰ اهل شهرستان اهر آذربایجان شرقی و از نیروی‌های کادر مرزبانی هنگ مرزی سردشت ۲۳ خرداد هنگام پایش نوار مرزی به درجه رفیع شهادت نائل شد. شهید برزگری متاهل بود.

شهادت یازدهمین مأمور پلیس در تعقیب و گریز خودروی قاچاقچیان مواد مخدر

از ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر یزد در تاریخ ۲۸ خرداد حین انجام ماموریت و تعقیب و گریز خودروی حامل مواد مخدر، براثر واژگونی خودرو به شهادت رسید.

ستواندوم «جواد زارعی» متاهل و پدر دو پسر بود.

درگیری با سارقان و شهادت دوازدهمین مامور پلیس

شهید مدافع وطن «مصطفی سوسرائی» متولد سال ۱۳۶۲ آزادشهر و جمعی فرماندهی انتظامی استان گلستان ۳۰ خرداد حین تعقیب و گریز سارقان بر اثر برخورد با کابل برق فشار قوی قطع شده در شهرستان آزادشهر به درجه رفیع شهادت نائل شد.شهید یک پسر و یک دختر داشت.

اصابت گلوله به قلب در ماموریت اجرای حکم در تهران

سرهنگ محمد یاسمی متولد ۱۳۶۳ در ایلام و از پرسنل کلانتری ۱۰۸ نواب تهران بود که ۲ تیر ماه هنگام مأموریت اجرای حکم قضایی براثر اصابت گلوله مجرم شرور به شهادت رسید.

شهید یاسمی پدر یک دختر بود.

اصابت گلوله مستقیم اشرار؛ عامل شهادت مامور مدافع وطن

با اصابت گلوله مستقیم اشرار مسلح به شهادت رسید؛ همین یه روز پیش؛ شهید مدافع وطن «محمد صیاد» را می گویم متولد سال ۱۳۷۸ زابل، از نیروی‌های کادر پاسگاه مرزی دوست محمدخان استان سیستان و بلوچستان که هفتم تیرماه هنگام دفاع از مرزهای کشور و مبارزه با اشرار مسلح که قصد ورود به مرزهای میهن اسلامی را داشتند براثر اصابت گلوله مستقیم متجاوزین مرزی به شهادت رسید.

شهید صیاد یک فرزند دختر داشت.

از ابتدای فروردین تاکنون ۱۵ نفر از افسران، پایوران و سربازان انتظامی کشور در راه تامین نظم و امنیت و برخورد با قاچاقچیان، سارقان، اشرار و متجاوزین مرزی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

امید است مسوولان با حمایت بیشتر از پلیس، تخصیص و افزایش بودجه، تجهیز مأموران پلیس به تجهیزات ایمنی شخصی و اصلاح و ابلاغ قانون بکارگیری سلاح در راستای اقتدار هرچه بیشتر مأموران انتظامی و امنیت شهروندان گام بردارند.

یاد و خاطره شهدای گلگون کفن انتظامی کشور گرامی باد.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها