احتمال ابتلای دوباره بیماران به امیکرون

چرا برخی افراد واکسن نمی‌زنند؟

متخصص بیماری‌های عفونی گفت: بعضی پزشکان، برخی بیماران خود را به عدم تزریق واکسن ترغیب می‌کنند و نتیجه آن مراجعه بیمار با فرم شدید بیماری کرونا به مطب‌هاست.
کد خبر: ۱۳۵۹۵۴۹

به کزارش جام جم آنلاین، محمدرضا ناظر متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با فارس با اشاره به آخرین تغییرات در روند گردش امیکرون در جامعه، اظهار کرد: ما امروز در انتهای پیک ششم قرار داریم اما اینکه می‌گویند اُمیکرون سویه خطرناکی نیست، اشتباه است. اما ثابت شده کسانی که به ویروس اُمیکرون مبتلا می‌شوند ۴.۴ درصد در برابر سویه دلتا ایمنی بیشتری کسب می‌کنند. البته این در کشورهایی است که هنوز سویه دلتا فعال است.

وی درباره احتمال ابتلای دوباره بیماران به امیکرون، افزود: کسانی که پروتکل‌ های بهداشتی را رعایت نکنند ممکن است دوباره به امیکرون مبتلا شوند، از این رو باید فاصله اجتماعی و تمامی پروتکل‌ها را رعایت کنند.

ناظر تأکید کرد: مشکل امروز ما در کرونا واکسن نزدن برخی هاست؛ باید تأکید کنم تنها متخصصان عفونی می‌توانند درباره واکسن نزدن یا زدن بیماران توصیه کنند و متأسفانه برخی پزشکان برخی بیماران خود را به عدم تزریق واکسن ترغیب می‌کنند و نتیجه آن مراجعه بیمار با فرم شدید بیماری کرونا به مطب‌هاست.

وی تأکید کرد: تجربه در ویروس امیکرون نشان می‌دهد افرادی که واکسن نزده‌اند شدت امیکرون در آنها کمتر از دلتا نبوده است و حتی مشاهده است که آن‌ بیماران بستری شده‌اند و یا مجبور شده‌ایم داروها را با شدت بیش‌تری برای آنها تزریق کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها