در هفته آگاهی از مغز، اثربخشی بازی‌های شناختی بر افزایش سرمایه شناختی و آخرین اقدامات برای توسعه این بازی‌ها در کشور را بررسی کرده‌ایم

بازی‌ هایی برای شارژ مغز

پس از مجوز فحاشی به روسها توسط متا؛

روسیه اینستاگرام را مسدود کرد

روز گذشته رگولاتور ارتباطات روسیه به کاربران اینستاگرام در روسیه هشدار داد که سرویس های این پلتفرم از نیمه شب یک شنبه به بعد قطع می شود.
کد خبر: ۱۳۵۸۶۶۴
به گزارش جام جم آنلاین، این درحالی است که متا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام) هفته گذشته اعلام کرد به کاربران اوکراینی اجازه می‌دهد پست‌هایی مانند «مرگ بر مهاجمان روسی» را منتشر کنند.

در همین راستا ایمیلی از راسکامنادزر، رگولاتور ارتباطات روسیه برای افراد ارسال و به آنان گفته شده بود تا تصاویر و ویدئوهایشان را قبل از تعطیل شدن اینستاگرام جابه جا کنند. همچنین این رگولاتور کاربران روسی را تشویق کرده بود از پلتفرم‌های مشابه داخلی استفاده کنند.

راسکامنادزر در ایمیل مذکور توضیح داده بود اجازه انتشار خشونت علیه مردم روسیه نقض قوانین بین المللی است. در بخشی از بیانیه مذکور آمده است: ما باید سلامت روانی شهروندانمان به خصوص کودکان و نوجوانان را تضمین و در مقابل آزار و اهانت‌های آنلاین از آن‌ها محافظت کنیم.

متا در بیانیه‌ای در روز جمعه اعلام کرد در سایه حمله روسیه به اوکراین، به طور موقت تغییراتی در قوانین نفرت پراکنی خود و فقط برای اوکراین ایجاد کرده است.

این تصمیم روسیه را خشمگین کرد و سبب شد مقامات این کشور تحقیقاتی جنایی علیه متا آغاز کنند. همچنین دادستان‌های روس از دادگاه خواسته اند تا متا را به عنوان یک سازمان افراطی معرفی کند.

به گفته رییس اینستاگرام مسدود شدن این پلتفرم در روسیه سبب قطع دسترسی ۸۰ میلیون کاربر می‌شود. روسیه در حال حاضر در واکنش به محدودیت‌های وضع شده علیه رسانه‌های روسی در فیس بوک، این شبکه اجتماعی را مسدود کرده است.
 
منبع: خبرگزاری مهر
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها