معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز

تولید ۷۰ درصد داروی کشور در البرز

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: بخش اعظمی از دارو‌های مورد نیاز کشور در البرز تامین می‌شود.
کد خبر: ۱۳۳۶۳۷۵
به گزارش جام جم آنلاین البرز، شاهمرادی در جلسه کارشناسی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز و با محوریت تامین زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی دارویی در ساوجبلاغ برگزار شد، گفت: تامین دقیق محدوده این منطقه دارویی و فراهم ساختن امکانات زیرساختی و زیربنایی در آن به عنوان یک ویژگی اصلی مناطق ویژه اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر این که تامین امکانات فیزیکی زیرساختی و استراتژیک برای این منطقه باید مشخص شود، افزود: دستگاه‌های مختلف اجرایی مسئول در فراهم سازی این زیرساخت‌ها باید توضیح دهند که چه اقداماتی را پیش می‌برند.
شاهمرادی گفت: البرز با توجه به تمرکز جمعیتی و از طرفی فعالیت‌های صنعتی و شاهراه مواصلاتی بودن باید تعریف درستی از نظر راه‌های دسترسی به این منطقه ویژه اقتصادی در ساوجبلاغ تعریف شود.
او افزود: در کوتاه مدت به عنوان فاز نخست بهره مندی خوبی از امتیازات این منطقه دارویی ۲۱۵ هکتاری استان خواهیم داشت، اما در دراز مدت نیاز است که وسعت و محدوده آن توسعه یابد؛ چراکه بخشی باید به فصلی سبز، محیط اداری، خدماتی و باربری اختصاص یابد.
شاهمرادی با این توضیح که ۷۰ درصد داروی کشور در البرز تولید می‌شود، گفت: برخی از دارو‌های تولیدی در البرز دارای تکنولوژی است که امروز در کل دنیا به تولید می‌رسد.
او با اشاره به عوامل تاثیرگذار بر راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی دارویی در شهرستان ساوجبلاغ افزود: تولید چند دارو در البرز از نقطه صفر است، به نحوی که مواد اولیه مایحتاج آن دارو هم در استان تولید می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی البرز گفت: بر اساس تصمیمات مطرح شده مطالعات استعدادیابی و توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی ساوجبلاغ توسط مجموعه شهرک دارویی برکت پیش برده می‌شود و در کنار آن سایر دستگاه‌های اجرایی مکلف خواهند بود که در تکمیل این منطقه ویژه همکاری کنند.
او در ادامه با اشاره به اینکه باید ارتباط میان دو منطقه ویژه اقتصادی پیام و دارویی ساوجبلاغ از طریق یک مسیر جاده‌ای مناسب برقرار شود گفت :  این مسئله به ویژه برای انتقال دارو‌هایی که نیاز به تسریع در حمل و نقل دارند، بسیار موثر است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها