jamejamonline
بوشهر عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۴۰۰   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۵

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به مناسبت روز جهانی جنگلبان پیامی صادر کرد

 

غلامرضا منتظری-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به مناسبت روز جهانی جنگلبان پیامی به شرح زیر صادر کرد

به نام آفریدگار و بخشاینده طبیعت

جنگل گنجینه چشم‌نواز نظام آفرینش، منظومه آهنگ موزون جاری در زمین و نماد یکتایی نقاش تدبیرگر است. این نقش ازلی همواره انسان را در مقابل خالق بزرگ آن به کرنش و ثنا وا داشته است.

جنگلبان حافظ زندگی انسان و سایر موجودات است، زیرا همان نفسِ مدد حیات و مفرح ذات، هدیه درخت و جنگل به انسان است و چقدر انسان معاصر هر روز بیشتر به این  کیمیای هستی احساس نیاز و تعلق خاطر می‌کند، هرچند گاهی نیز ناآگاهانه و یا حرص‌آلود قلب مهربان جنگل را می‌خراشد.

جنگلبان این انسان ساعی و توانا، اما جان خود برای پاسداشت میراث ارزشمند طبیعی یعنی جنگل‌ها و مراتع و کوهستان‌های ستبر، نثار می‌کند‌. او روز و شب و آب و آتش نمی‌شناسد و در سرما و گرما، همواره گمنام اما استوار در عزم، خطر را به جان می‌خرد تا بر تن جنگل‌های زیبای وطن گزندی فرو ننشیند و برای آیندگان به یادگار و میراث بماند.

جنگلبان برای انسان حیات می‌آفریند و چتر زیبای درخت و جنگل را بر سر انسانهای رهگذر در کره خاکی می‌گستراند.

جنگلبان شرافتمند، همراه و یاور طبیعت و انسان است تا به یُمن استواری جنگل، عناصر حیات یعنی آب و خاک و هوا و حیات‌وحش و محیط‌زیست حفظ شود و توسعه و پیشرفت و آبادانی سرزمین‌مان دچار وقفه نگردد.

اینجانب نهم مردادماه روز جهانی جنگلبان را به همه همکاران عزیز و پرتلاشم در مجموعه سازمان جنگلها و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بویژه فرمانده و ماموران غیرت‌مند یگان حفاظت و جنگلبانان سبزپوش خط مقدم صیانت و نگهبانی از انفال الهی و جنگلها و مراتع استان تبریک عرض می‌کنم و از خدای بزرگ تندرستی و  استمرار توفیق این عزیزان را در خدمت به میهن و صیانت از منابع طبیعی و محیط‌زیست آرزو دارم.

 

من هم یک جنگلبانم.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

استاندار بوشهر در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بوشهر گفت: فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث شده تا وحدت که حلقه گمشده اخلاق سیاسی است در بوشهر نسبت به خیلی جاها بیشتر باشد که این همدلی در شتاب توسعه ای موثر خواهد بود.

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

همزمان با شروع فصل سرد سال و کاهش دما، صنعت گاز رنگ و بویی دیگر به خود می گیرد. حساسیت ها برای تامین پایدار گاز در همه بخش ها به ویژه واحد های خانگی با اولویت بیشتری از سوی شرکت ملی گاز ایران دنبال می شود.

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

پیاده راه سازی مدتهاست که در میان انبوه مشکلات شهری بوشهر از یاد رفته است و داستان نا تمامی از مشکلات هستند که گریبان مردم کوچه و خیابان را می گیرند.

سرویس بوشهر - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها