jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۱۹۴   ۰۸ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۳۲

یک بیمار روس به کرونا مبتلا شد که در بدن او ویروس کرونا رکورد زد و ۳۱۸ روز زنده ماند.

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر علوم زیستی در روسیه پروفسور «گرگوری بازیکین» اعلام کرد که یک مورد منحصر به فرد از یک بیمار روس تشخیص داده شده است که در بدن او ویروس کرونا رکورد زد و ۳۱۸ روز زنده ماند. این ویروس شناس در این باره در صفحه فیس بوک خود اطلاعاتی را منتشر کرد.

او گفت: برای اکثر افراد، کووید یک بیماری حاد است که بیش از چند هفته طول نمی‌کشد؛ اما اتفاق می‌افتد که ویروس در شرایطی که در حال تکامل است، به مدت طولانی تری در بدن فرد تکثیر می‌شود. این اتفاق زمانی می‌افتد که به دلایلی سیستم دفاعی فرد سرکوب شده باشد. طبق اطلاعات او، پرونده این زن روسی یک رکورد جهانی دارد.

به گفته این دکتر، در این مدت ویروس در بدن بیمار تقریباً دو برابر سریعتر تکامل یافته است، در حالی که بیمار پادتنی ترشح نکرده بود. همکاران ویروس شناس اظهار کردند که تکامل ویروس با «فرار پپتید‌های ویروسی از ایمنی سلول T همراه است».

در اظهار نظر‌های ارسال شده، اوکسانا استنویچ، متخصص بیماری‌های عفونی، توضیح داد که در مورد یک بیمار سرطانی ۴۰-۵۰ ساله صحبت می‌کنیم (سن دقیق برای حفظ اسرار پزشکی مشخص نشده است). در نهایت با کمک درمان‌های ویژه، پزشکان موفق به درمان بیمار شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

واکسیناسیون، تنها راه نجات

واکسیناسیون، تنها راه نجات

براساس ‌اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، می‌توان گفت‌ به ترتیب حدود 39 و 13درصد از بیماران گرفتار کرونا در کشورهای کلمبیا و اکوادور به واریانت «مو» مبتلا شده‎اند.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها