jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۳۲۰۹۴۵   ۲۴ خرداد ۱۴۰۰  |  ۲۱:۰۲

در ادامه چالش های حاکمیت سایبری؛

دعوای واتس‌اپ با دولت ها بالا گرفت

مدیر واتس اپ در مصاحبه ای اعلام کرد در صورتی که مقامات انگلیس این پیام رسان را مجبور کنند رمزگذاری سربه سر را متوقف کند با این اقدامات مقابله خواهد کرد.

title

به گزارش جام جم آنلاین، «ویل کت کرت» (will Cathcart) مدیر واتس اپ اعلام کرد در صورتیکه پیام رسان مجبور به تضعیف رمزگذاری سر به سر در انگلیس شود، اقدام قانونی خواهد کرد.

کت کرت در مصاحبه‌ای اعلام کرد این سرویس پیام رسان آماده به چالش کشیدن هرگونه تقاضا برای باز کردن سیستم‌هایی است که به سرویس‌ های امنیتی اجازه نمی‌دهد پیام‌های رد و بدل شده بین مجرمان را بخوانند.

واتس اپ و شرکت مادر آن (فیس بوک) به دلیل رمزگذاری سر به سر پیام‌ها با فشار فزاینده ای روبرو هستند. به گفته مقامات امنیتی انگلیس این فرایند ریسکی برای امنیت کاربران و جامعه در بردارد.

این در حالی است فیس بوک تصمیم دارد رمزگذاری سربه سر را در سرویس‌هایش از واتس اپ به مسنجر و اینستاگرام نیز گسترش دهد. در همین راستا پریتی پتل وزیر کشور انگلیس از این شرکت خواسته درباره تصمیمش تجدید نظر کند. از سوی دیگر برخی کارشناسان درباره طرح واتس اپ در خصوص پیام‌هایی که پس از ارسال ناپدید می‌شوند، اظهار نگرانی کرده‌اند.

کت کرت در این باره می‌گوید: هنوز به ما دستور داده نشده تا رمزگذاری سر به سر را متوقف کنیم و در صورت چنین دستوری، آن را به چالش خواهیم کشید.

او در ادامه سخنانش به شکایت پیام رسان در هند اشاره کرد. این شکایت مربوط به ارائه طرح‌هایی در هند است که واتس اپ را مجبور می‌کند هویت منبع پیام‌های وایرال را شناسایی کند.

این خبر در حالی منتشر شده که واتس اپ تصمیم دارد با یک کمپین تبلیغاتی رادیویی و تلویزیونی در انگلیس رمزگذاری سربه سر پیام‌ها را ترویج کند.

مدیر واتس اپ در ادامه می‌افزاید: ما شاهد حملات روزافزون برخی کشورها به رمزگذاری سربه سر پیام‌ها هستیم و معتقدیم مردم باید درک کنند چه چیزی در معرض خطر است، آنها باید بدانند حریم خصوصی که به آن اهمیت می‌دهند به چالش کشیده شده است.

این شبکه اجتماعی ادعا می‌کند بدون در نظر گرفتن رمزگذاری، صدها هزار گزارش درباره موارد احتمالی سواستفاده از کودکان را برای مقامات ارسال می‌کند که بسیار بیشتر از گزارش‌های ارسال پیام رسان های رقیب است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر