jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۳۲۰۶۹۷   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۲۳:۰۲

اگر ادمین شبکه‌ های اجتماعی یا صاحب کسب و کار اینترنتی هستید، این مطلب را بخوانید

7 خوان سلامت روان در اینستاگرام

اگر مدیر یا ادمین شبکه‌های اجتماعی، نویسنده تولید محتوا یا صاحب کسب و کاری هستید احتمالا در طول روز با اینستاگرام زیاد سر و کار دارید.

title

این پلتفرم جدیدا ویژگی‌هایی به اپلیکیشن خود اضافه کرده که باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید سلامت روان خود را تضمین و مدیریت کنید.

این ویژگی‌ها می‌تواند در محل کار به شما کمک کند.

اعلان‌های صفحه را بی‌صدا کنید: شما می‌توانید لایک‌ها، فالوها، نظرات، تگ‌ها و دایرکت‌های صفحه‌تان را در تنظیمات از 15 دقیقه تا 8 ساعت کاملا بی‌صدا کنید.

چطور؟ در اینستاگرام خود به قسمت تنظیمات بروید. بخش notification را باز کنید. گزینه pause all را لمس کنید. با لمس این گزینه به شما زمان‌هایی از 15 دقیقه تا 8 ساعت پیشنهاد داده می‌شود که می‌توانید یک کدام را انتخاب کنید.

محتوای اینستاگرام خود را به صورت حرفه‌ای برنامه ریزی کنید: ساده‌سازی تولید محتوا و زمان انتشار آن در اینستاگرام هنگام کار می‌تواند یک صرفه جویی بزرگ در وقتتان به شمار بیاید.

چطور؟برای این کار می‌توانید از برنامه‌های مدیریت شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. چند مورد از بهترین‌های آنها عبارتند از: Hootsuite، MeetEdgar، Buffer؛ Sprout Social، IFTTT،.Mention .

زمان صرف شده در اینستاگرام‌تان را مدیریت کنید: چه در حال نوشتن پست باشید چه پاسخ به نظرات، فرقی نمی‌کند باید زمان حضورتان در شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنید. خوشبختانه اپلیکیشن‌های زیادی ساخته شده که با نصب آنها می‌توانید میزان حضورتان در شبکه‌های اجتماعی را  محدود کنید.

چطور؟ در اینستاگرام خود به بخش your activity بروید. سپس با استفاده از گزینهset daily reminder می‌توانید این کار را انجام دهید.

نظرات توهین‌ آمیز را مسدود کنید: نظرات توهین‌آمیز و فحاشی‌های مجازی می‌تواند آسیب جدی روی شما بگذارد و تا ساعت‌ها فکرتان را مشغول کند. پلتفرم اینستاگرام تلاش دارد تا از افزایش آزارهای کلامی جلوگیری کند، در همین راستا یک ویژگی طراحی شده که با آن می‌توانید کلمات مورد نظرتان را وارد کنید تا پس از آن هرگونه نظری که در آن از این کلمات استفاده شده باشد به‌طور خودکار مسدود شود.

چطور؟برای این کار ابتدا به بخش تنظیمات اینستاگرام خود بروید. سپس گزینه Privacy را لمس کنید. حالا در این بخش گزینه Comments را انتخاب کنید.

در این قسمت می‌توانید کلماتی که نمی‌خواهید هرگز در نظرات دیده شود را وارد کنید تا برای همیشه مسدود شود.

نظرات منفی را با یک حرکت حذف کنید: شما به عنوان یک مدیر شبکه‌اجتماعی، بخشی از وظیفه‌تان محافظت از جامعه در برابر تعاملات منفی است. خیلی‌ها برای این کار ساعات زیادی را صرف حذف تک‌تک کامنت‌های منفی و فحاشی‌ها می‌کنند. ویژگی جدید اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا نظرات را مارک دار و یکجا حذف کنید.

چطور؟برای این کار کافی است به بخش نظرات مربوط به هر پست بروید. در اینجا می‌توانید نظرات منفی را انتخاب کرده و در آخر به صورت یکجا همه نظرات انتخاب‌شده را پاک کنید.

انتخاب کنید چه افرادی می‌توانند شما را تگ و منشن کنند: اینستاگرام این ویژگی را به عنوان تلاشی برای مقابله با آزار و اذیت آنلاین به این پلتفرم اضافه کرد زیرا بسیاری از ترول‌ها و لشکرهای سایبری از برچسب‌ها و تگ‌ها برای آزار کاربری خاص استفاده می‌کردند.

چطور؟برای این کار می‌توانید به بخش تنظیمات اینستاگرام خود بروید. گزینه Privacy یا همان حریم خصوصی را انتخاب کنید. سپس گزینه منشن‌ها را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید انتخاب کنید؛ (همه، فقط کسانی که دنبال می‌کنید یا هیچ‌کس) شما را تگ یا منشن کنند.

حساب‌های منفی و حساس را محدود کنید: اگر کاربرانی وجود داشته باشند که مدام نظرات منفی یا حساسیت برانگیز می‌دهند ولی شما نمی‌خواهید آنها را مسدود(بلاک) کنید، کافی است با ویژگی جدید اینستاگرام آن کاربر را محدود کنید. با این کار تمامی نظرات این کاربر قبل از مشاهده باید به تایید شما برسد.

چطور؟برای این کار کافی است به بخش تنظیمات اینستاگرام خود بروید. سپس گزینه Privacy یا حریم خصوصی را لمس کنید. حالا گزینه Restrict Accounts را انتخاب کنید. اکنون به شما این فرصت داده می‌شود تا تمامی کاربران را جست‌وجو کرده و هرکدام را که می‌خواهید محدود کنید.

مخفی‌کردن تعداد لایک‌ها

رقابت بر سر تعداد لایک‌ها سال‌هاست بین کاربران شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام ایجاد شده به طوری که ربات‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی ساخته شده که کاربر صرفا با پرداخت مبلغ ناچیزی می‌تواند هزاران لایک برای پست‌های خود خریداری کند اما رفته‌رفته و با گسترش این شبکه‌های اجتماعی کارشناسان به این نتیجه رسیدند که این رقابت تا چه اندازه ناسالم است و می‌تواند برای سلامت روان کاربران آسیب‌زننده باشد.

اولین بار سال 2017 بود که انجمن بهداشت بریتانیا به به این نتیجه رسید که این اعداد در شبکه‌های اجتماعی برای گروه‌های سنی جوان و نوجوان مخرب و آسیب‌زا است.

بالاخره پس از مدت‌ها شرکت اینستاگرام قابلیتی روی پلتفرم آن فعال کرد که طی آن کاربران می‌توانند تعداد لایک‌ها و بازدیدهای خود را مخفی کنند و فقط صاحب صفحه می‌تواند برای دیدن لایک‌ها و بازدیدها دسترسی داشته باشد.

اگر شما هم جزو آن دسته از کاربران هستید که دوست ندارند تعداد لایک یا تعداد بازدید پست‌ها برای سایر کاربران نمایش داده شود، اینستاگرام با این امکان جدید، نیاز شما را برآورده کرده است و حالا به کمک این امکان جدید می‌توانید خواسته خود را برآورده کنید.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید این ویژگی جدید در آینده قرار است به فیسبوک هم اضافه شود. البته فیسبوک اولین بار امکان مخفی کردن تعداد لایک‌ها را در سال ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار داد.

اگر پستی را پیش از این منتشر کرده‌اید ؛ اکنون می‌توانید به ‌راحتی تعداد لایک‌ها یا بازدیدهای آن را مخفی کنید. برای این ‌کار کافی است روی دکمه سه‌نقطه بالای پست ضربه بزنید و گزینه Hide Like Count را انتخاب کنید و اما اگر می‌خواهید که پست‌های جدیدتان هم بدون نمایش تعداد لایک و بازدیدکننده منتشر شود کافی است در مرحله ویرایش تصویر قبل از انتشار؛ وارد بخش Advanced Settings شوید و گزینه Hide Like and View Counts of This Post را فعال کنید.

عارف چراغی - روزنامه‌نگار فناوری / ضمیمه کلیک روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها