jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۷۸۵   ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۵:۰۴

2 کارگر هنگام جمع‌ آوری تجهیزات کارخانه بازیافت کاغذ، جان‌ باختند

مرگ با برق در حوضچه پسماند (+عکس)

دو مرد که در حال جمع‌کردن تجهیزات کارخانه بودند، قربانی برق‌ گرفتگی در حوضچه پسماند شدند. یکی از آنها دچار برق‌ گرفتگی شد که همکارش وقتی برای نجات او وارد حوضچه شد با سرنوشتی مشابه به کام مرگ رفت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام‌جم، داوود 42ساله، نماینده و کارمند کارخانه بازیافت کاغذ در شهرک صنعتی بوکان استان آذربایجان‌غربی بود.

او از یک‌سال قبل در آن کارخانه کار می‌کرد. قرار بود این کارخانه از بوکان به تبریز منتقل شود و در حال انتقال تجهیزات به تبریز بودند.

داوود و همکار 50ساله‌اش به‌نام اسد پانزدهم فروردین امسال به شهرک صنعتی بوکان رفته و مشغول جمع‌آوری تجهیزات باقیمانده شدند.

صبح روز نوزدهم فروردین اسد مشغول بازکردن دستگاه پمپ در حوضچه خمیر و پسماند کارخانه بود که دچار حادثه برق‌گرفتگی شد و داخل حوضچه افتاد.

داوود برای نجات همکارش پا به حوضچه گذاشت اما او هم دچار برق‌گرفتگی شد و فوت شد. وقتی نیروهای امدادی به محل حادثه رسیدند، اسد زنده بود و او را به بیمارستان منتقل کردند که بعد از دو روز فوت شد.

بیش از یک هفته است که خانواده آنها، لباس عزا به تن کرده‌اند و عزیزان خود را به خاک سپرده‌اند. بچه‌ها هنوز برای دیدن پدرهایشان چشم به در خانه دوخته‌اند.

این داغ بیش از همه ، باران 10ساله فرزند داوود را اذیت می‌کند. او این سال‌ها را با داغ مرگ مادر گذرانده و حالا نمی‌داند چطور باید با مرگ پدر کنار بیاید. پدر بعد از آخرین صحبت تلفنی به باران قول داده بود وقتی او از خواب بیدار شد از محل کار به خانه بازگردد اما هیچ‌وقت بازنگشت و باران را برای همیشه تنها گذاشت.

داماد خانواده داوود می‌گوید: «سال 90 همسر داوود فوت شد.  او و دختر 10ساله‌اش باران با پدر و مادر داوود در تبریز زندگی می‌کردند. دو سال می‌شد که در کارخانه بازیافت کاغذ و کارتن‌سازی کار می‌کرد. کارخانه از بوکان به تبریز منتقل شده و پانزدهم فروردین با همکارش برای جمع‌آوری تجهیزات باقیمانده به بوکان رفته بود. قرار بود هجدهم فروردین بازگردند که نشد و آمدن‌شان به روز بعد موکول شد. ساعت 9 صبح پنجشنبه چند بار به تلفن داوود زنگ زدیم که جواب نداد. بعد با مدیر کارخانه صحبت کردیم که او هم خبری از آنها نداشت. به تلفن همکارش هم زنگ زدیم که پاسخ نداد. دلشوره به جان‌مان افتاده بود. حوالی ظهر مدیرعامل کارخانه به ما زنگ زد و گفت خودش راهی بوکان شده است. ما هم صبر نکرده و راهی آنجا شده و متوجه حادثه شدیم.»

مرگ با برق در حوضچه پسماند (+عکس)

فواد اسماعیل‌ پور، رئیس هیات‌ مدیره شهرک صنعتی بوکان در استان آذربایجان‌غربی هم به خبرنگار ما گفت: کارخانه محل حادثه 15سال فعالیت داشت. ساعت 14روز نوزدهم فروردین امسال یکی از کارگران کارخانه شن‌سازی که در کنار کارخانه محل حادثه کار می‌کرد با دیدن پاهای یک مرد که از حوضچه آویزان شده بود متوجه حادثه شد. او موضوع را به چند کارگر آنجا اطلاع داد که بعد از قطع برق کارخانه و خارج کردن آن دو از حوضچه متوجه شدند داوود فوت‌ شده اما دیگری را به بیمارستان رساندند که بعد از دو روز او هم فوت ‌شد. بررسی‌های کارشناس اداره کار نشان می‌داد که هر دو بر اثر برق‌ گرفتگی فوت شدند.

معصومه ملکی - حوادث

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر